Очаквайте: Турнир на талантите U14: Зона София - Зона Велико Търново

Монако се наложи над Монпелие и продължава да гледа към топ 4

Монако победи Монпелие с 2:0 като гост в среща от десетия кръг на френската Лига 1. Монегаските откриха резултата в добавеното време на първата част. Тогава Бреел Емболо получи пас от Висам Бен Йедер в наказателното поле и заби топката под напречната греда.

В 49-ата минута домакините бяха близо до изравняването, като Тежи Савание изпълни отлично пряк свободен удар, но топката се удари в гредата и излезе в аут. Малко по-късно и Арно Норден от Монпелие направи голям пропуск пред вратата на гостите.

В 81-вата минута Мирон Боадю от гостите вкара успокоителния втори гол, след като получи хубав пас от Кайо Енрике в наказателното поле. Ситуацията бе прегледана чрез ВАР (системата за видео асистенция на съдиите) за евентуална, но съдията Беноа Мийо призна попадението, което затвърди успеха на Монако. Монако остана на пето място, но се приближи на точка от четвъртия Ланс, докато Монпелие е на десета позиция в класирането.

Снимки: Imago