Монтана със страхотен обрат срещу Левски на старта на Efbet Супер Волей

Волейболистите на Монтана стартира с много трудна победа новия сезон в Efbet Супер Волей. Момчетата на треньора Даниел Пеев направи страхотен обрат като гости на Левски с 3:2 (22:25, 25:17, 31:33, 25:14, 15:13) в среща от първия кръг на шампионата, игран тази вечер в зала "Левски София".

21 Efbet Супер Волей: Левски София - Монтана 2:3 🏐

Във втория кръг Монтана е домакин на коравия тим на Дея спорт (Бургас), докато "сините" са гости на шампиона Хебър (Пазарджик). Мачовете са съответно следващата неделя (23 октомври) и петък (21 октомври) от 18,00 часа.

Левски тръгна добре в първия гейм и започна да диктуват играта. Ситуацията се запази почти докрай, когато Монтана се активизира и намали пасива си до 22:24. Закъснелият щурм нямаше време да се развие и Левски спечели първия гейм с 25:22. Във втората част Монтата започна да навлиза в ритъм, а младия състав на "сините" на свой ред допускаше много грешки. Играчите на Даниел Пеев започнаха с 8:4 в своя полза и не изпуснаха водачеството до края - 25:17 и 1:1.

Третия гейм бе най-оспорван и драматичен. Левски поведе със 17:14, след което Монтана изравни при 18:18. Последва игра точка за точка, като "сините" първи имаха геймбол при 24:23, но не успяха да го реализират. След това борбата за всяка точка и топка между двата тима продължи с пълна сила, като те изпуснаха по няколко възможности за затваряне на гейма. Големият ентусиазъм и нахъсаност в редиците на Левски натежа и домакините спечелиха гейма драматично с 33:31, като поведоха с 2:1.

В четвъртата част настъпи поредно активизиране на гостите от Монтана. Монтанчани буквално прегазиха Левски и доведоха мача до тайбрек след разгромното 25:14. В решителния пети гейм Монтана имаше водещата роля. Те започнаха с 4:1 и устискаха докрай. Въпреки всички опити на "сините" за обрат, такъв не се получи. Диагоналът на Монтана Любослав Симеонов бе неудържим в атака, като отбеляза и последната точка за 15:13 и 3:2.

Най-полезен за Монтана стана Димитър Калчев с 18 точки (2 блока, 3 аса, 54% успеваемост в атака и 48% позитивно посрещане) за победата. Капитанът Радослав Попов (1 блок, 42% успеваемост в атака и 78% позитивно посрещане) и влезлият като резерва Любослав Симеонов (2 блока, 1 ас и 67% успеваемост в атака) добавиха 14 и 13 точки за успеха.

За "сините" Венислав Антов реализира 21 точки (45% успеваемост в атака). Владимир Гърков (1 блок, 52% успеваемост в атака и 40% позитивно посрещане) и пълният дебютант Калоян Вълчинов (2 аса, 48% успеваемост в атака и 57% позитивно посрещане) завършиха със 17 и 15 точки, но и техните усилия се оказаха недостатъчни за победа.

ЛЕВСКИ - МОНТАНА 2:3 (25:22, 17:25, 33:31, 14:25, 13:15)

ЛЕВСКИ: Симеон Николов 3, Венислав Антов 21, Владимир Гърков 17, Калоян Вълчинов 15, Лазар Бучков 10, Светослав Гоцев 7 - Владислав Иванов-либеро (Стоил Палев, Александър Къндев, Кристиян Киров, Костадин Козелов, Николай Захариев)

Старши треньор: НИКОЛАЙ ЖЕЛЯЗКОВ

МОНТАНА: Филип Палгут 2, Мирослав Градинаров 12, Радослав Попов 14, Димитър Калчев 18, Теодор Тодоров 12, Мартин Кръстев 4 - Мартин Божилов-либеро (Денислав Бърдаров 1, Любослав Симеонов 13, Стефан Узунов 2, Павел Душков 3)

Старши треньор: ДАНИЕЛ ПЕЕВ.

Снимки: НВЛ/startphoto.bg