Сивасспор си го върна на Балкани

Отборите на Балкани и Сивасспор отново не разочароваха и записаха нов драматичен сблъсък помежду си в група “G” на Лигата на конференциите. Преди седмица играчите от Косово бяха спечелили с 4:3 като гости с победно попадение в добавеното време, но сега турците си го върнаха с 2:1 в Прищина, също след решаващ гол малко преди края. Така Сивасспор излезе начело в групата, след като Славия (Прага) отстъпи с 0:2 от ЧФР (Клуж) в Румъния.

Арменд Тачи даде аванс на Балкани след 36 минути игра и този аванс се запази чак до 72-рата минута. Тогава Хакан Арслан изравни за 1:1. В 81-вата полякът Карол Ангиелски реши изхода на срещата с попадение за 2:1 за гостите.

Само първият в крайното класиране отива директно на 1/8-финалите, а вторият ще трябва да мине през плейофен кръг, отговарящ на 1/16-финал. Останалите два отбора отпадат.