Виляреал прескочи групата си в Лигата на конференциите

Виляреал ще играе във фазата на елиминациите в Лигата на конференциите, тъй като постигна четвърти пореден успех в група “С” и с пълен актив няма как да бъде застигнат на първото място. Този път испанският тим надви Аустрия (Виена) с 1:0 като гост, след като преди седмица го беше унижил с 5:0 на своя стадион. Така представителят на Ла Лига отива директно на 1/8-финалите през март.

Съставът на Унай Емери имаше превъзходство през цялата среща, но стигна до гол чак в 87-ата минута, когато точен беше Николас Джаксън.

Съдийската тройка на мача беше от България: главен рефер Георги Кабаков с асистенти Мартин Маргаритов и Диян Вълков, а Ивайло Стоянов беше четвърти арбитър.

Другите съперници в групата са Лех (Познан) и Апоел (Беер Шева).

Само първият в крайното класиране отива директно на 1/8-финалите, а вторият ще трябва да мине през плейофен кръг, отговарящ на 1/16-финал. Останалите два отбора отпадат.

Снимки: Imago