Дея спорт: На моменти надигравахме противника! Поздравления за Хебър

Дея спорт (Бургас) допусна поражение с 1:3 (25:23, 28:30, 23:25, 13:25) при гостуването си срещу Лас Палмас в първа среща от квалификациите на турнира по волейбол Чалъндж къп.

Бургазлии поведоха в резултата след първия гейм, но допуснаха обрат и загубиха след 111 минути игра.

Дея спорт дебютира със загуба в Европа

Най-резултатен за Дея спорт стана Николай Учиков с 19 точки. Валентин Братоев добави още 14 точки за българския състав.

За домакините, които имаха преимущество в атака, с 20 точки завърши Матю Найдж.

Срещата-реванш между двата отбора е на 20 октомври в Бургас.

“За съжаление, след три изключително оспорвани гейма в началото на мача, отстъпихме на испанците с 1:3!

На моменти надигравахме противника, но на моменти се намесваха и странични фактори.

Реваншът на 20.10 в Бургас - предстои!

Поздравления за невероятната победа в Румъния на Хебър-Пазарджик! Адмирации”, написаха в социалните си медии от Дея спорт.