Ливърпул изля целия си гняв върху Рейнджърс, Салах с най-бързия хеттрик в ШЛ

Ливърпул отговори на всички критики, които се изляха върху отбора в последно време, с гръмка победа със 7:1 над Глазгоу Рейнджърс на "Айброкс". С този успех мърсисайдци не само вдигнаха малко самочувствието си преди дербито с Манчестър Сити в края на седмицата, но и направиха сериозна крачка към 1/8-финалите на Шампионската лига. В момента тимът на Юрген Клоп е на второ място в група "А" с девет точки - шест повече от третия Аякс, като до края на груповата фаза остават два кръга. Лидер е Наполи с 12 пункта. И тази вечер Ливърпул не започна добре и се оказа изоставащ в резултата след гол на Скот Арфийлд в 17-ата минута. Роберто Фирмино (24') обаче изравни бързо, а след почивката "червените" стовариха целия си гняв върху Рейнджърс и отбелязаха още шест попадения. Фирмино направи пълен обрат в 55-ата минута, след което асистира на Дарвин Нунес (66') за първия гол на уругваеца в ШЛ с екипа на мърисайдци. След това на сцената се появи Мохамед Салах, който отбеляза хеттрик само за шест минути и 12 секунди и по този начин стана авторът на най-бързия хеттрик в историята на турнира. Харви Елиът оформи крайния резултат.

Юрген Клоп бе притиснат от поредната серия контузии в състава си. След мача с "топчиите" заради травми отпаднаха Луис Диас, Трент-Александър Арнолд и Жоел Матип. Ибрахима Конате обаче се завърна след контузия и започна като партньор на Вирджил ван Дайк в центъра на защитата. Джо Гомес зае мястото на Арнолд на десния бек. Харви Елиът и Фабиньо се завърнаха в халфовата линия, а Карвальо, Фирмино и Нунес оформиха нападателното трио. Тиаго, Жота и Салах останаха на пейката за началото. Там бе и възстановеният Анди Робъртсън. Промените от дербито с Арсенал бяха общо шест.

Антонио Чолак водеше атаката на Рейнджърс. Райън Кент замени Раби Матондо по левия фланг. Това бе и единствената промяна от мача със Сейнт Мирън през уикенда.

Рейнджърс започна далеч по-добре в сравнение с двубоя преди седмица. Ентусиазирани от подкрепата на своите фенове, "сините" поведоха в резултата в 17-ата минута. Домакините се пребориха за втора топка след едно дълго подаване на Дейвис, Чолак намери Джак, който изведе Арфийлд между двамата централни бранители. Халфът стреля от границата на наказателното поле, пращайки топката точно до гредата за 1:0.

Ливърпул обаче изравни само седем минути след това, след като отбраната на домакините изпусна Фирмино, който засече с глава на близката греда центриране на Цимикас от корнер.

След това попадение домакините станаха нервни за няколко минути, но в края на полувремето отново се активизираха и притиснаха своя съперник. В 42-рата Арфийлд можеше да отбележи втори гол, след като Сакала елиминира Цимикас отдясно, след което намери много добре в наказателното поле автора на първия гол, но ударът на Арфийлд бе блокиран от Конате.

В 55-ата минута Роберто Фирмино направи пълен обрат с втория си гол в срещата. Джо Гомес този път се представи много добре в офанзивен план и по подобие на Александър-Арнолд проби по десния фланг, след което центрира ниско много прецизно към бразилеца, който засече в движение отблизо - 1:2.

Тук вече съпротивителните сили на Рейнджърс рухнаха и в 66-ата минута Ливърпул стигна до трети гол. Фабиньо пресече лошо изритана напред топка от Макгрегър, след което продължи към Карвальо. Португалецът бързо разви атаката към Фирмино, който триково отклони на границата на наказателното поле към Нунес. Последният стреля много точно в ъгъла.

Веднага след това Клоп замени Нунес със Салах. Тиаго и Робъртсън също влязоха, а малко по-късно това направи и Жота, който замени Фирмино.

Именно Салах покачи на 4:1 в 76-ата минута, когато овладя една топка в наказателното поле, пребори се с Баришич и стреля от малък ъгъл до далечната греда. Четири минути след това египтянинът отбеляза втория си гол, след като завърши комбинация, в която бяха въвлечени Тиаго и Жота. Салах стреля в десния ъгъл за 5:1. С този гол той стана футболистът с най-много попадения за английски отбор в Шампионската лига. В 81-вата минута египтянинът оформи своя хеттрик, след като получи от Жота и с много елегантен удар с левия крак не остави отново шанс на Макгрегър. Така Салах стана автор на най-бързия хеттрик в историята на Шампионската лига.

Три минути преди края Харви Елиът оформи крайния резултат, след като довкара топката, която Макгрегър бе избил след удар отблизо на Жота. Това е първи гол на англичанина в Шампионската лига.

Снимки: Imago