Обрат на "Лаута" донесе трите точки на Левски в мач за престиж - на живо след 1:2

САЩ - Турция е дербито в 1/4-финалите на Мондиал 2022

Отборите на Япония и Китай спечелиха последните си мачове от втората фаза на волейболното световно първенство при жените и така на практика оформиха четвъртфиналните двойки. Японките завършват трети в група Е, а китайките - четвърти.

Това означава, че съперник на Япония ще бъде Бразилия, а Китай ще се изправи срещу Италия. Това са двата отбора, завършили съответно втори и първи в група Е.

Китай взе чиста победа над Белгия - 3:0 след 25:18, 25:18 и 27:25. Тимът от Страната на изгряващото слънце пък не даде гейм на Нидерландия след 25:23, 25:23 и 25:21. Единственият тим в заключителната осмица, който няма загуба до момента, е този на Сърбия.