Турнир на талантите U14 - Зона Варна - Зона Велико Търново

Аспарух Аспарухов и Алекс Николов направиха дербито на Италия лудо и “българско”! Падуа с исторически успех

Националите Аспарух Аспарухов и Александър Николов направиха дербито от 2-ия кръг на италианската Суперлига Кучине Лубе (Чивитанова) - Палаволо (Падуа) лудо и “българско”.

Гостите от Падуа стигнаха до драматична победа с 3:2 (25:23, 20:25, 25:21, 16:25, 15:12) пред 1730 зрители в зала “Еуросуоле форум”.

И двамата български национали останаха резерви в началото на двубоя, но се появиха в игра още в първата част. Още от началото на третата част Александър Николов и Аспарух Аспарухов започнаха в съставите на Лубе и Падуа.

В крайна сметка Алекс Николов замени Габи Гарсия Фернандес в края на втората част и заигра на непривичния за него пост като диагонал на разпределителя и записа 12 точки (2 блока, 33% ефективност в атака - +4).

Най-резултатен за Лубе стана Матия Ботоло с 19 точки (2 аса, 3 блока, 52% ефективност в атака, 20% перфектно и 60% позитивно посрещане - +9).

Звездата Иван Зайцев за пореден мач игра като посрещач и реализира 17 точки (3 аса, 2 блока, 55% ефективност в атака, 27% перфектно и 58% позитивно посрещане - +7).

Аспарух Аспарухов замени Матийс Десмет и записа 8 точки (1 ас, 41% ефективност в атака, 15% перфектно и 41% позитивно посрещане - -4).

Аспарух Аспарухов застана на начален удар в началото на третата част и благодарение на българина Падуа поведе с 5:0. Така Аспарухов остава в игра до края на двубоя.

Най-резултатен за Падуа стана японецът Ран Такахаши с 22 точки (2 блока, 54% ефективност в атака, 54% перфектно и 77% позитивно посрещане - +11) и бе избран за MVP.

Сръбският диагонала Душан Петкович добави 21 точки (2 аса, 48% ефективност в атака).

Успехът на Падуа бе исторически, защото тимът победи действащия шампион на Италия за първи път от 2004 година и за първи път като гост от далечната 1995 година - точно преди 27 години.

Това бе втора поредна победа за Аспарух Аспарухов и Падуа от началото на сезона и с актив от 4 точки тимът заема 4-о място във временното класиране.

Александър Николов и Лубе допуснаха първа загуба от началото на сезона и 4 точки са 5-и.

В следващия 3-и кръг Аспарух Аспарухов и Падуа гостуват на Чистерна на 16 октомври от 21,30 часа.

Шампионът Лубе и Алекс Николов са домакини на Модена от 19,00 часа.

КУЧИНЕ ЛУБЕ (ЧИВИТАНОВА) - ПАЛАВОЛО (ПАДУА) 2:3 (23:25, 25:20, 21:25, 25:16, 12:15)
ЛУБЕ: Лучано Де Чеко, Габи Гарсия Фернандес 6, Иван Зайцев 17, Матия Ботоло 19, Симоне Анцани 5, Бартелеми Шинениези 13 - Фабио балазо-либеро (АЛЕКСАНДЪР НИКОЛОВ 12, Франческо Д’Амико, Енрико Диамантини, Матия Готардо, Марлон Янт Ерера 1)
Старши треньор: ДЖАНЛОРЕНЦО БЛЕНДЖИНИ
ПАДУА: Давиде Сайта 3, Душан Петкович 21 Ран Такахаши 22, Матийс Десмет 8, Андреа Канела 8, Федерико Кросато 7 - Юлиан Ценгер-либеро (АСПАРУХ АСПАРУХОВ 8, Давиде Гардини, Франческо Дзопелари, Марко Волпато 1)
Старши треньор: ЯКОПО КУТИНИ.

СНИМКИ: legavolley.it