Очаквайте: Турнир на талантите U14: Зона Пловдив - Зона Благоевград

Сензацията Унион вече е едноличен лидер в Бундеслигата

Унион (Берлин) вече е едноличен лидер в германския шампионат, след като в последния мач от 9-ия кръг излъга Щутгарт с 1:0 като гост и дръпна с 2 точки пред Фрайбург, с който досега делеше първата позиция. Защитникът Паул Якел реализира с глава единствения гол в 76-ата минута.

Попадението дойде след центриране от корнер, какъвто обаче по-скоро не трябваше да има, защото при атаката на Унион останаха сериозни съмнения за засада. В такъв случай обаче ВАР не се намесва.

Иначе съставът на Урс Фишер не блесна с нищо, но все пак беше стабилен в защита и не допусна гол.

Секунди след попадението Щутгарт можеше да изравни, но гредата спаси гостите след удар на Константинос Мавропанос.

За последните около десетина игрови минути Унион беше с човек повече, тъй като нападателят на “швабите” Серу Гираси беше отстранен за втори жълт картон.

В заключителните секунди “железните” имаха две чисти възможности за втори гол.

Интересното е, че в следващия кръг Унион и Фрайбург ще трябва да докажат амбициите си срещу Байерн (Мюнхен) и Борусия (Дортмунд), тъй като излизат точно срещу тях. Берлинчани приемат “жълто-черните”, а вторият в класирането ще гостува на “Алианц Арена”.