Барселона се измъчи със Селта, но влиза в “Ел Класико” като равен с равен

С много мъка отборът на Барселона надви Селта с 1:0 на “Камп Ноу” в мач от 8-ия кръг на Ла Лига и се изравни с Реал Мадрид на върха точно преди дербито между двата тима, което е следващата неделя от 17:15 часа. Педри реализира единствения гол в 17-ата минута.

Домакините определено имаха шанс, защото направиха силна първа част, но през втората бяха надиграни. На няколко пъти вратарят Марк-Андре тер Стеген напомни каква важна роля има в клуба, а и футболистите от Галисия нямаха късмет, защото на няколко пъти се разминаха с попадение. Показателен за това е фактът, че през второто полувреме играчите на Селта отправиха 12 удара срещу само 2 на Барса.

По-рано през седмицата съставът на Чави Ернандес загуби от Интер в Шампионската лига, а в сряда пак ще спори с италианците. Заради проблемите с многото контузени защитници Барса излезе едновременно с Марко Алонсо, Жорди Алба и Алехандро Балде, които по принцип са леви бекове. Алонсо зае позиция в центъра до Жерард Пике, а Балде действаше отдясно. Партньори на Роберт Левандовски в началото бяха Рафиня и Феран Торес.

Тимът от Галисия е на 11-то място и с отрицателна голова разлика. Очаквано звездата Яго Аспас беше титуляр.

Барса с лекота започна да създава положения още от началото. В 7-ата минута Феран Торес пропусна да засече отлично подаване отляво. В 10-ата пък Рафиня шутира много опасно от далечно разстояние, но вратарят Маркесин успя да отрази, макар и трудно.

В 13-тата аржентинският страж на Селта отново се намеси решаващо, избивайки изстрел на Феран по диагонала.

Натискът даде резултат в 17-ата минута, когато Педри беше точен за 1:0. Тогава той се възползва от избита от защитник на Селта топка след центриране на Гави отляво.

"Лос кулес" продължиха уверено в същия дух и в 23-тата Жорди Алба излезе на позиция, но не уцели вратата.

На вратаря на Барса Марк-Андре тер Стеген му се наложи да се намесва чак в 31-вата, когато футболист на Селта беше в близост до топката в наказателното поле.

До края на полувремето каталунците поискаха дузпа след единоборство между Рафиня и Хави Галан в 40-ата минута, но съдията не видя нарушение.

Изненадващо втората част започна с натиск на Селта, като в 47-ата минута Оскар Родригес беше изведен сам срещу вратаря, но не успя да нанесе хубав удар.

Подобно нещо се случи и в 56-ата, когато Алонсо спря удар към вратата от няколко метра.

Треньорът на Барселона Чави усети, че тимът му изпитва трудности и за последния половин час вкара трима нови наведнъж - Ансу Фати, Де Йонг и Дембеле.

Това обаче не промени нещата кой знае колко и в 69-ата само маркирана засада спаси Барса от изравняване. Тогава Ларсен насочи с глава в мрежата, но се оказа, че при атаката негов съотборник е бил зад последния в защита.

В 80-ата минута Фати центрира и топката се удари в лявата ръка на Уго Майо, но според съдията това също не е за наказателен удар.

За домакините положението стана критично в 84-тата. Първо Тер Стеген спаси сигурен гол на Аспас, а секунди след това вратарят нямаше какво да стори, но за негово щастие топката излезе в аут.

Германският страж на "блаугранас" запази хладнокръвие и в последната минута на редовното време, когато пред вратата му пак стана "горещо", но той спаси.

В добавеното време тимът на Селта удари и греда чрез Пасиенсия, но се оказа, че при атаката има засада.