Манчестър Юнайтед с втори обрат за седмицата, Роналдо с ново историческо постижение

Манчестър Юнайтед трябваше да прави втори обрат за седмицата, за да спечели гостуването си на Евертън с 2:1 в мач от десетия кръг на Премиър лийг. В четвъртък възспитаниците на Ерик тен Хаг трябваше да правят същото и в гостуването си на Омония в Кипър в групите на Лига Европа. Попаденията за успеха тази вечер бяха дело на Антони (15’) и Кристиано Роналдо (44’), след като по-рано в двубоя “карамелите” бяха взели преднина с прекрасен гол на Алекс Иуоби (5’). "Червените дяволи видяха и попадения на Бруно Фернандеш и Маркъс Рашфорд да бъдат отменяни.

Евертън успя да открие резултата още в 5-ата минута, когато Каземиро сгреши в невралгична зона малко преди центъра на терена, след което Онана пусна към Иуоби, а той простреле Де Хеа със страхотен шут извън наказателното поле за 1:0.

В 8-ата минута Диого Далот направи добър пробив и се оказа в наказателното поле, след което отправи удар, но той бе блокиран от бранителите в синьо.

Футболистите на Ерик тен Хаг успяха да изравнят в 15-ата минута, когато те на свой ред успяха да отнемат в центъра на терена, след което Антони Марсиал изведе по перфектен начин Антони и той се разписа с левия си крак за 1:1.

“Червените дяволи” имаха отлична възможност да направят пълен обрат в 22-ата минута, когато Бруно Фернандеш бе изведен в наказателното поле, той пусна към Марсиал, той първоначално се обърна добре, но там около него се събраха доста футболисти на домакините.

Играчите на Манчестър Юнайтед направи бърза атака в 37-ата атака, която след няколко последователни опита за изстрел, които бяха блокирани, в крайна сметка завърши с попадение на Бруно Фернандеш, но то бе веднага отменено поради засада на появилия се като резерва на мястото на Антони Марсиал - Кристиано Роналдо.

Гостите бяха изключително близо до попадение и в 42-ата минута, когато Рашфорд центрира отлично към Каземиро, но той от близко разстояние не уцели вратата.

Минута след това именно Каземиро първоначално сбърка, след което поправи грешката си и подаде отлично към Кристано Роналдо, който напредна на скорост и прати топката с левия си крак в мрежата за 1:2. Това бе негов гол номер 700 на клубно ниво

Гостите продължиха с доброто си представяне и след почивката, задържайки топката и опитвайки да разиграват разнообразно. Впоследствие играчите на Франк Лампард изнесоха топката в малко по-предни позиции в търсене на изравнително попадение.

Играчите на Манчестър Юнайтед създадоха две добри възможности за трети гол благодарение на центрирания на Каземиро и Кристиан Ериксен, но атакуващите играчи не успяха да засекат топката качествено.

Домакините изпълниха първия си корнер едва в 70-ата минута, когато Онана засече топката, но тя отиде над вратата. Гостите отговориха с хубав изстрел в 74-ата минута, но той същоо не бе точен. В следващите минути двата тима се опитваха да се атакуват, но отиграванията им бяха изпъстрени с доста грешни подавания.

Маркъс Рашфорд вкара трети гол за Манчестър Юнайтед в 81-ата минута след страхотен индивидуален пробив, в който успя да преодолее последователно един бранител, след което и Пикфорд, за да отбележи. Попадението обаче бе отменено след преглед на ситуацията с ВАР, който показа, че той е докоснал кълбото с ръка.

Франк Лампард опита да промени ситуацията на терена за своя тим и пусна Доминик Калвърт-Люин. Друга резерва - Джеймс Гарнър отправи изключително опасен изстрел в 92-ата минута, но Давид де Хеа направи едно от марковите си спасявания с една ръка и отрази. “Карамелите” завършиха двубоя с редица центрирания в наказателното поле, но така и не достигнаха до търсеното попадение.

По този начин Манчестър Юнайтед прекъсна серията на Евертън от шест поредни двубоя без загуба и с 15 точки от 8 срещи вече е на пето място в класирането. От своя страна “карамелите” заемат 12-о място в подреждането с 10 точки, но от 9 мача.

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!