Кадис и Еспаньол изиграха зрелищен двубой, но резултатът не е от полза за никого

Кадис и Еспаньол завършиха наравно 2:2 в двубой от осмия кръг на Ла Лига. Двата тима поднесоха зрелище на феновете, като домакините се представиха много по-добре през първата част, а “папагалчетата” бяха “на върха на вълната” след почивката, но в последните минути домакините отново бяха по-добрия тим. Точни за тима на Серхио Гонсалес бяха Виктор Чуст (41’) и Лукас Перес (78’), а между тях две попадения за гостите вкара Хоселу (51’, 67’).

Кадис успя да излезе напред в резултата пет минути преди края на първата част, когато резервеният вратар на Еспаньол, който днес получи шанс да се появи от първата минута, Бенжамен Лекомт направи груба грешка при един корнер и се размина с топката, а от това се възползва Виктор Чуст, който прати топката в мрецата отблизо.

Минута след това срещата бе прекъсната, тъй като фен на трибуните се нуждаеше от медицинска помощ. Около пет минути след това двубоят бе подновен. Това е втори такъв случай на стадион “Алехандро Ернандес” от началото на сезона, след като проблем имаше и привърженик по време на мача с Барселона.

Играчите на гостите излязоха изключително мотивирани в началото на втората част и натиснаха в търсене на попадение. Не трябваше да чакат много дълго, тъй като успяха да възстановят равенството още в 51-ата минута, когато центриране отляво на Оливан прехвърли двамата централни бранители на домакините и достигна от Хоселу, който с глава се разписа за 1:1.

Само няколко минути по-късно каталунците можеха да излязат напред и само отличната изява на Жерамиас Ледесма предотврати второ попадение във вратата на домакините.

Еспаньол постигна пълен обрат в 67-ата минута, когато отново Хоселу бе изведен от Еду Експозитов великолепно зад гърба на отбраната в жълто и синьо, а той прати топката в мрежата за 2:1.

Домакините обаче отново успяха да се върнат в мача и в 78-ата минута Еспино нахлу в наказателното поле и подаде към точката за дузпа, където тя бе засечена от появилия се като резерва Лукас Перес за 2:2. Домакините бяха много близо до нов пълен обрат в двубоя в добавеното време, когато Лукас Перес изпълни пряк свободен удар пред наказателното поле, но топката срещна гредата.

С тази точка Еспаньол зае 17-ото място точно над чертата на изпадащите с 6 точки, а Кадис е под чертата, заемайки 19-ото място с една точка по-малко.

Снимки: Imago