Кристъл Палас прекъсна лошата серия с обрат срещу Лийдс

Кристъл Палас прекъсна серия от четири поредни срещи без победа в Премиър лийг, след като надделя с 2:1 над Лийдс на „Селхърст Парк“ в двубой от десетия кръг. Паскал Струйк изведе гостите напред в десетата минута, но Одсон Едуар изравни в 24-тата. Еберечи Езе донесе пълния обрат на „орлите“ в 76-ата минута.

Джефри Шлуп и Йоаким Андерсен стартираха за Палас, докато Патрик Бамфорд започна на върха на атаката на Лийдс. Луис Синистера пропусна двубоя заради червения картон, който получи в мача с Астън Вила.

Лийдс стартира по-добре и още в десетата минута взе аванс. Аарънсън направи изключителен пробив, елиминира технично двама съперникови играчи, след което ударът му към далечния ъгъл срещната гредата. Паскал Струйк бе най-близо и направи добавка за 1:0. В 21-вата минута Бамфорд пропусна златен шанс да удвои, след като получи чудесно подаване от Адамс, но Гуаита спаси удара му. Този пропуск бе наказан и в 24-тата минута Палас изравни от нищото. Олис центрира от фаул, а Едуард засече с глава за 1:1.

През второто полувреме Кристъл Палас стигна до пълен обрат. Заха много добре пусна топката към Езе на границата на наказателното поле, след което нападателят стреля прецизно в ъгъла. Мелие нямаше шанс да се намеси – 2:1.

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!