Севиля спечели точка в дебюта на Сампаоли

Севиля отново не успя да спечели. В дебюта на новия треньор Хорхе Сампаоли андалусийци завършиха 1:1 в домакинството си на Атлетик Билбао. Оливер Торес даде преднина на Севиля още в шестата минута и тимът водеше в голяма част от мача. Резервата Микел Весга изравни в 73-ата минута. Баските дори можеха да стигнат до победата. В добавеното време гостите останаха с човек по-малко, след като Андер Ерера получи червен картон.

С тази точка Севиля излезе от зоната на изпадащите, но продължава да е в доста трудно положение с актив от само 6 пункта след първите осем кръга. Атлетик е трети в класирането, но пропусна шанс да се изравни на върха с Барселона и Реал Мадрид.

Снимки: Imago