Нюкасъл сгази Брентфорд, за да отбележи една година от управлението на новите собственици

Нюкасъл разби гостуващия Брентфорд с 5:1 в мач от 10-ия кръг на Премиър лийг. С две попадения за тима на Еди Хау се отличи Бруно Гимараеш (21’, 56’’), а останалите голове бяха дело на Джейкъб Мърфи (28’), Мигел Алмирон (82’) и Итън Пинок (90’), който си отбеляза автогол, а Айвън Тони (54’) вкара от дузпа почетния гол за лондончани. По време на двубоя "свраките" символично отбелязаха една година от смяната на собствеността и идването на саудитския консорциом в северния английски град.

Домакините, които заложиха на същите 11 от победа срещу Фулъм, започнаха добре и бяха близо до откриване на резултата още в 6-ата минута, когато Давид Рая трябваше да се намесва брилянтно, за да отрази удар на Мигел Алмирон. “Пчеличките” отговориха с попадение на Браян Мбемо в 10-ата минута, но то бе отменено поради засада след преглед с ВАР.

Бруно Гимараеш успя да изпревари бранителите на Брентфорд и да открие резултата с глава за 1:0. Седем минути по-късно Джейкъм Мърфи се възползва от сериозна грешка на Рая и прати топката в мрежата за втори път.

Гостите намалиха изоставането си десетина минути след началото на втората част от дузпа чрез Айвън Тони, но само две минути по-късно отново Бруно Гимараеш възстанови преднината на “свраките” с брилятен шут от далечно разстояние. Нова грешка на стража на гостите даде възможност на Алмирон да вкара четвърто попадение в 82-ата минута, а точно на спора бе сложена от Итън Пинонк, който си отбеляза автогол в последните секунди на двубоя за 5:1.

С тази победа Нюкасъл се изкачи до 5-ото място в класирането с 14 точки, но след 9 изиграни двубоя. От своя страна Брентфорд са 12-и с 10 точки.