Женско първенство по футбол: Пълдин (Пловдив) - Локомотив (Стара Загора)

Бадема поведе Витоша към обрат срещу Марица

Витоша (Бистрица) победи с 3:1 Марица (Пловдив) в откриващия мач от 12-ия кръг на Втора лига. “Тигрите” стигнаха до трите точки, след като постигнаха обрат в днешния двубой и прекъснаха серията си от 6 поредни срещи без победа.

Мачът в Бистрица започна по-добре за гостите от Пловдив, които показаха по-динамична и активна игра през първите минути. Така се стигна до 20-ата минута, когато центриране отляво предизвика неразбирателство в наказателното поле на домакините и отблизо с глава Петър Атанасов откри - 0:1.

25 Витоша (Бистрица) - Марица

В самия край на първото полувреме Деян Христов получи хубав и се озова очи в очи с вратаря на “пиратите”. Вместо да се пробва да завършва сам обаче опитният нападател подаде към Емил Гъргоров, който вкара за 1:1.

В първите минути на втората част тимът от Бистрица направи обрата пълен. С хубав удар по земя Станислав Петров вкара за 2:1. След гола Марица нацели веднъж гредата, но “тигрите” бяха доста по-активни по терена. Така логично се стигна до трето попадение, което падна в края на срещата. 4 минути преди последния съдийски сигнал Деян Христов оформи крайното 3:1.

След този успех Витоша събира в актива си 12 точки, но остава на предпоследното 17-то място. Марица от своя страна е със 17 пункта на 8-ата позиция.

Снимки: Владимир Иванов