Резерви трябваше да осъществяват пълен обрат за Манчестър Юнайтед в Кипър

Манчестър Юнайтед успя да отговори след загубата в градското дерби срещу Манчестър Сити през уикенда и постигна макар и не лека победа с 3:2 в гостуването си на Омония в Кипър. Играчите на Ерик тен Хаг трябваше да правят пълен обрат след почивката чрез появилите се от резервната скамейка Маркъс Рашфорд (53’, 84’) и Антони Марсиал (63’), след като Карим Ансарифард (34’) бе открил, а Николас Панайоту с попадението си в 85-ата минута направи последните секунди на двубоя много интересни.

“Червените дяволи” изиграха много добър първи половин час, в който изцяло държаха инициативата в срещата, но пропуснаха няколко шанса да поведат. Домакините погледнаха малко по-смело към вратата на Давид де Хеа едва след попадението си в 35-ата минута, когато успяха да задърцат топката в свое владение за малко по-дълги периоди от време.

Първото добро положение за гостите дойде в 9-ата минута, когато топката попадна в Антони на грницата на наказателното поле, а той намери Кристиано Роналдо, който стреля силно, но Фабиано спаси.

В 15-ата минута играчите на Ерик тен Хаг пропуснаха идеална възможност за откриване на резултата, след като Мартинес намери Антони в наказателното поле, но той, вместо да стреля, сгреши с опита си да намери Бруно Фернандеш. Минута след това те организираха нова опасна атака, която завърши с удар в горната греда отново на португалския плеймейкър.

Именно бразилецът бе в основата на нова добра възможност на сметката на Манчестър Юнайтед в 27-ата минута, когато в типичния си стил влезе навътре и стреля, но стражът на домакините отново се намеси качествено.

Противно на логиката на случващото се на терена до момента домакините успяха да открият резултата в 35-ата минута, когато се възползваха от отлична своя контраатака. Бруно Фелипе отне от останалия последен в отбраната Маласия, напредна много бързим след което подаде в наказателното поле към Карим Ансарифард, който откри за 1:0 с първия точен удар за своя тим.

В следващите минути играчите на Омония започнаха да играят с много по-голямо самочувствие и да задържат топката по-често в свое владение. Въпреки това две минути преди края на редовното време на първата част Кристиано Роналдо бе изведен в много добра позиция пред наказателното поле с топка в крака, но бранител на домакините бързо го блокира.

Мениджърът на Манчестър Юнайтед Ерик тен Хаг взе мерки и още на почивката на терена се появиха Люк Шоу, който замени сгрешилия при гола Тайрел Маласия, и Маркъс Рашфорд.

Именно нападателят успя да изравни в 52-ата минута, когато получи добра топка на фланга, след което влезе навътре и с плътен изстрел с десния крак се разписа за 1:1. Два минути по-късно Ериксен стреля опасно по посока вратата на Фелипе.

В 57-ата минута гостите бяха близо до осъществяването на пълен обрат, когато Антони влезе в наказателното поле и отправи опасен удар в далечния ъгъл, но топката премина до гредата.

Гостите постигнаха пълен обрат в 63-ата минута, когато появилият се по-малко от минута преди това Антони Марсиал получи асистенция с пета от Рашфорд, след което с хубав удар от границата на наказателното поле се разписа за 1:2.

Домакините получиха възможност на своята сметка в 67-ата минута, когато Папулис изведе изненадващо Бруно зад гърба на бранителите на Манчестър Юнайтед, но той стреля слабо и Де Хеа спаси.

Играчите на Нийл Ленън имаха претенции за дузпа в 75-ата минута за игра с ръка на Фред в пеналта, но преглед с ВАР на ситуацията показа, че нарушение няма.

Хубава комбинация и объркване в отбраната на домакините даде възможност на Диого Далот да се озове в добра позиция в наказателното поле, но той вместо да отбележи реши да подава към Роналдо, който пък бе хванат в крачка и прати топката в гредата на Омония. Играчите на Тен Хаг отбелязаха трето попадение в 84-ата минута, когато Рашфорд отне и напредна отлично, след което подаде към Роналдо, а той му върна на около метър пред голлинията, за да може англичанинът да се разпише за 1:3.

Домакините обаче не губиха време и намалиха изоставането си само две минути след това, когато Николас Панайоту се възползва от отлично подаване към себе си след грешка на Далот и преодоля Де Хеа за втори път в срещата.

“Червените дяволи” пропуснаха нова възможност за попадение в последните секунди на редовното време, когато имаха числено преимущество при една контраатака, но размяната на пасове между Роналдо и Марсиал в крайна сметка доведе до забавяне на португалеца при отиграване в наказателното поле и топката му бе избита. Малко след това в подобна ситуация и Рашфорд сбърка пас към Роналдо, който бе напълно сам в пеналта.

Това бе втора победа на Манчестър Юнайтед в групата и с 6 точки те се качиха на второто място веднага след Реал Сосиедад. От своя страна Омония има три загуби и заема последното място без спечелена точка.

Снимки: Gettyimages