Турнир на талантите U14 : Зона Варна - Зона Велико Търново /Почивка/

Звезда се върна в играта с разгром срещу Ференцварош

Цървена звезда победи с 4:1 Ференцварош и запази шансовете си да прескочи груповата фаза в Лига Европа. Грандът от Белград загуби предишните си две срещи в турнира, но днес показа класа и разгроми унгарския шампион. Над всички беше Канга Гелор, който вкара два от головете. Стефан Митрович и Александър Катай също се разписаха за домакините, а попадението за "Фради" беше дело на Кристофер Закариасен

В състава на Звезда се завърна един от лидерите на тима -  Мирко Иванич, който пропусна първите два мача в групата заради контузия. Той действаше на любимата си позиция като дясно крило, а в атака си партнираха Александър Катай и Александър Пешич

Преди броени дни Ференцварош претърпя първата си загуба за сезона в Унгария и днес старши треньорът Станислав Черчесов предприе няколко промени в стартовия състав. В предни позиции започна Франк Боли, подкрепян по фланговете от Томкак Нгуен и Кристофер Закариасен.

Цървена звезда стартира агресивно и можеше да поведе в 10-ата минута, но ударът на защитника Марко Гобелич попадна право в ръцете на Денес Дибуш. Малко по-късно Иванич центрира от аутлинията и топката стигна до Пешич, но той не уцели вратата. В 25-ата минута Иванич игра с глава и топката срещна ръката на един от защитниците на Ференцварош. След консултация с ВАР съдията Лоран Висер даде дузпа за "червено-белите" и Канга Гелор я реализира с безпощаден удар под напречната греда.

Центриранията на Звезда определено затрудняваха гостите. В 34-ата минута Александър Драгович не успя да се разпише от удобна позиция, но секунди по-късно Александър Родич намери в наказателното поле Митрович, той се освободи и технично покачи на 2:0. След второто попадение сърбите се прибраха в половината си и заиграха на контраатаки.

В 50-ата минута сръбският гранд стигна и до трети гол, който окончателно реши мача. Бранителите на Ференцварош остава Катай непокрит на границата на пеналта и опитният халф беше безпощаден. След още десетина минути бомбен шут на Канга Гелор вдигна на крака феновете на "Райко Митич" - 4:0!

Все пак, унгарците върнаха един гол. Това се случи в 71-ата минута след пробив на Хенри Винго и точен изстрел на на Закариасен. Старши треньорът на Звезда Милош Милойевич направи няколко смени и освежи хафовата линия, но неговият отбор не потърси нови попадения.

В следващия кръг двата отбора отново ще се изправят един срещу друг, но в Будапеща.

Снимки: sportal.blic.rs