Хамшик и Трезеге донесоха победата на Трабзонспор над Цървена звезда

Трабзонспор победи Цървена звезда с 2:1 в домакинството си от група "Н" на Лига Европа. Турският шампион записа първи успех в турнира и се върна в борбата за челните места.

Домакините поведоха още в 16-ата минута, когато Трезеге преодоля човека си и центрира към Марек Хамшик, който с глава отблизо намери вратата за 1:0.

В 63-тата минута ситуацията за гостите стана още по-сложна, след като Кингс Кангуа получи втори жълт и червен картон.

Турците веднага се възползваха от численото си превъзходство и в 68-ата минута Трезеге удвои преднината на своя тим с хубав изстрел под напречната греда.

В края на мача обаче Цървена звезда успя да върне едно попадение чрез Велко Николич, който полуи пас в наказателното поле и с хубав изстрел порази вратата за 2:1.

В крайна сметка обаче Трабзонспор удържа победата и с 3 точки излезе на 2-рото място в класирането. Цървена звезда пък е на дъното в групата без спечелена точка.