В Ливърпул правят планове, ако не се класират в Шампионската лига

Главният изпълнителен директор на Ливърпул Били Хоган разкри, че на “Анфийлд” имат ясни планове за развитието на клуба дори при неуспех за класиране в топ 4 и Шампионската лига.

“Червените” заемат едва 9-ото място в класирането с 10 точки, но спечелиха само два пъти в първите си седем срещи в Премиър лийг. Слабият старт ги отдалечи сериозно от челото, а през октомври те ще трябва да се изправят и срещу демонстриращите далеч по-добра форма Арсенал и Манчестър Сити. Въпреки това Хоган е уверен, че в клуба ще бъде продължено развитието и увеличаването на приходите, както в последните години.

Собствениците на Ливърпул ще развържат кесията през зимата

"Това винаги е нашата цел в началото на сезона. Разбира се, класирането е важно за оборота, който можем спечелим в Шампионската лига, но ние управляваме устойчиво, защото не можем автоматично да разчитаме на класирането в турнира. Освен това Юрген иска да остави клуба в по-добра форма, когато напусне, от това, което заваси. Той успя да го направи в Майнц, Дортмунд, а сега и в Ливърпул. Откакто е тук, приходите са се удвоили. Стадионът също ще е значително по-голям. Имаме нова тренировъчна база. Клубът значително се разрасна в последните шест или седем години. Искаме да продължаваме така, защото мислим, че има още много потенциал,” заяви Хоган пред “Билд”.

През миналата година Ливърпул спечели около 90 милиона паунда от класирането си на финала срещу Реал Мадрид. През тази година отборите взеха по около 13.50 милиона паунда за попадането си в груповата фаза, а ще трябва да си разделят още около 258 милиона от тв права и коефициентите си в клубната ранглиста. "Червените" не са пропускали участие в най-комерсиалния клубен турнир от 2017-а.

Снимки: Imago