Марица (Пловдив) загуби и втората си контрола в Турция

Волейболният Марица (Пловдив) загуби и втората си контролна среща, играна в Истанбул, Турция. "Жълто-сините" отстъпиха на дублиращия отбор на турския ВакъфБанк (Истанбул) с 1:3 (20:25, 19:25, 14:25, 32:30) гейма. Ден по-рано Марица претърпя поражение срещу Йешилюрт (Истанбул) с 2:3 (19:25, 25:22, 23:25, 27:25, 11:15) гейма.

Най-резултатна за Марица стана Ива Дудова с 19 точки, 10 добави Виктория Коева, а с 9 се отчете Златина Друмева.

За успеха на туркините Кубра Акман записа 25 точки, а от първия отбор на ВакъфБанк освен нея в мача участие взе и либерото Айджа Айкаш.

Последната контрола на Марица на турска земя е в четвъртък (6 октомври) от 17:00 часа отново срещу втория отбор на ВакъфБанк (Истанбул).