Бразилски голове донесоха нова победа на Реал

Реал Мадрид записа трета поредна победа в група F на Шампионската лига. Отборът на Карло Анчелоти спечели с 2:1 домакинството си на Шахтьор. С голове на Родриго и Винисиус "белите" водеха с два гола в 28-ата минута. Олександър Зубков върна украинците в мача в 39-ата минута.

Реал създаде много положения и можеше да вкара доста повече, но не бе ефективен в атака, а Бензема и Винисуис направиха по няколко пропуска. Грандът от Мадрид има пълен актив от 9 точки и води с 5 точки на втория в групата, който е Шахтьор.

Отборът на Анчелоти имаше сериозен контрол от самото начало. Удар на Родриго бе блокиран, а Трубин се справи с изстрел на Валверде. В 13-ата минута домакините поведоха. След рикошет топката се озова в Родриго и той с хубав удар откри резултата. Бразилецът отбеляза 11-ия си гол в Шампионската лига.

Реал имаше предимство във владеенето на топката и не позволяваше на съперника да го затрудни. Вратарят на гостите отрази удар на Бензема в 25-ата минута, но нямаше какво да направи малко по-късно. Великолепна комбинация, минала през Бензема и Родриго бе завършена от Винисиус. В следващите минути последваха още няколко удара към Трубин и той направи няколко спасявания, а в един случай бранител на украинците изби от голлинията. Бензема пък не уцели вратата от отлична позиция.

Шахтьор нанесе първи удар към вратата на "белите" в 32-ата минута, когато Швед отправи много неточен изстрел. Трубин трябваше да се справя нов удар на Винисиус, който бе изведен отлично от Кроос, а Бензема пропусна да се разпише с удар отблизо. Поредната прекрасна комбинация между атакуващите футболисти на домакините в 38-ата минута завърши с неточен удар на Винисиус.

Тези пропуски на Реал бяха наказани и в 39-ата минута Шахтьор се върна в мача. Центриране на Михайличенко бе засечено във въздуха от Зубков и резултатът бе намален. Малко преди почивката Бензема имаше нова възможност, но стражът на украинците за пореден път се изяви.

Тимът на Анчелоти започна на високо темпо второто полувреме и веднага стигна до опасни ситуации пред вратата на гостите. Удари на Бензема, Милитао и Винисиус не намериха целта. Въпреки продължаващата доминация на "белите", в 53-ата минута резултатът спокойно можеше да стане 2:2. Мудрик бе изведен зад защитата, но не успя да нанесе изстрел, като бе блокиран от бранителите и Лунин.

Домакините имаха предимство и търсеха нов гол, но продължаваха да пропускат възможностите си. Винисуис не се възползва от прекрасна възможност в 65-ата минута. Чуамени и Валверде също не намериха целта. Украинците не се бяха предали и на няколко пъти организираха добри бързи атаки. Малко преди края Бензема отново не бе достатъчно точен от отлична позиция, а секунди по-късно вратарят на гостите се справи блестящо с удар на французина.

РЕАЛ МАДРИД - ШАХТЬОР 2:1
1:0 - Родриго (13)
2:0 - Винисиус (28)
2:1 - Зубков (39)

Снимки: Imago