Балкан изхвърли Чавдар (Етрополе) от турнира за купата на АФЛ

Балкан елиминира Чавдар (Етрополе) в Ботевград с 4:2 в четвъртфинал на Област София от турнира за купата на Аматьорската футболна лига. Заслужен успех за домакините, които можеха да бият с по-голям резултат. Гостите откриха резултата от фаул в 28-ата минута. В 34-ата обаче Здравко Атанасов завърши самостоятелен рейд с попадение за 1:1. Малко след това Димитър Руйчев проби и подаде към Калоян Бонев, който направи обрат в резултата. Георги Маджаров изравни с глава в последните секунди на първата част. Десетина минути след почивката, Здравко Атанасов повтори изпълнението си от първото полувреме и селекцията на Иван Редовски отново поведе. Всичко приключи с удар по диагонала на Руйчев за окончателното 4:2. Двубоят наблюдаваха над 450 зрители по трибуните, които подкрепяха Балкан в рамките на феърплея.