Удинезе удари Интер и изненадващо изскочи на върха поне за няколко часа

Удинезе е изненадващият нов лидер във временното класиране на Серия „А“. Това стана факт поне за няколко часа, докато завърши дербито между Милан и Наполи, след като „зебрите“ надиграха с 3:1 един от големите фаворити за титлата – Интер. „Нерадзурите“ поведоха с гол на Николо Барела от фаул още в петата минута, но след това бяха надиграни и домакините обърнаха резултата в своя полза. Милан Шкриняр си отбеляза автогол в 22-рата минута, а в края на мача Удинезе стигна до още два гола. Яка Бийол направи пълен обрат в 85-ата минута, а Толгай Арслан оформи крайния резултат в добавеното време. Така Удинезе вече има две точки повече от Милан, Наполи и Аталанта. Интер пък е на четири точки от днешния си съперник.

Домакините започнаха с Бето и Деулофеу в предни позиции. Удоджи помагаше по фланга. Интер продължава да бъде без контузения Ромелу Лукаку. Един Джеко бе партньор на Лаутаро Мартинес в атаката на гостите. Самир Ханданович се завърна на вратата, а Хенрих Мхитарян бе предпочетен пред Роберто Галярдини в халфовата линия. Франческо Ачерби, който дебютира през седмицата, стартира за сметка на Де Фрай.

Двубоят започна добре за носителя на Купата на Италия, който поведе още петата минута, след като Барела изпълни много добре пряк свободен удар, завъртя топката над стената и я прати в горния ляв ъгъл на вратата на Силвестри. След това попадение обаче Удинезе бе отборът, който държеше инициативата. В 22-рата минута логично „зебрите“ изравниха резултата. И това попадение падна след статично положение. Роберто Перейра центрира от фаул, топката рикошира в Милан Шкриняр и влезе във вратата на Ханданович.

В 30-ата минута Бастони засече от воле топката, която Джеко му свали с гърди, но Силвестри внимаваше и изби над напречната греда. Минута след това Симоне Индзаги направи интересна двойна смяна, като извади Мхитарян и Бастони и пусна на техните места съответно Галярдини и Димарко.

Интер започна по-силно второто полувреме. В 53-тата минута Дъмфрис засече с глава центриране от корнер на Димарко. Топката тупна в земята, след което прескочи вратата. Две минути след това Джеко прати топката във вратата, но попадението правилно бе отменено заради засада на босненеца.

В 63-тата минута Удинезе имаше огромна възможност. Брозович сгреши, което даде възможност на Ловрич да спринтира напред и да стреля от границата на наказателното поле. Получи се лек рикошет, след което топката се насочи до гредата, но Ханданович успя да я избие в корнер. Десетина минути след това гостите имаха и късмет, след като удар на Деулофеу срещна лявата странична греда. Ханданович не помръдна, но шансът го покри.

В 85-ата минута обаче обратът стана факт, след като Бийол засече с глава центриране на Деулофеу от корнер. Топката влезе в далечния ъгъл за 2:1. Де Фрай, който се появи като резерва, изпусна своя съперник и имаше сериозна вина за това попадение.

В добавеното време Удинезе нанесе още един финален удар на Интер след една контраатака, която завърши с центриране на Деулофеу, което Арслан, който бе оставен непокрит, засече с глава плонжирайки. Топката рикошира в напречната греда и влезе зад гърба на Ханданович за крайното 3:1.