Празненства във Велико Търново за 100-годишнината на Етър

Голова фиеста донесе на Реал Сосиедад трета поредна победа

Реал Сосиедад записа трета поредна победа във всички турнири, след като спечели с 5:3 гостуването си на Жирона. Баските събраха актив от 13 точки и се изравниха с Атлетико Мадрид на петото място.

Жирона направи ранен обрат, за да поведе с 2:1, а след това взе преднина още веднъж в началото на втората част за 3:2, но в края сметка бе надигран. Гостите отбелязаха два гола в рамките на пет минути в средата на второто полувреме, след което поведоха за първи път в срещата.

Александър Сьорлот даде начало на головия трилър в Каталуня с попадението в осмата минута. "Червено-белите" изравниха чрез Родриго Рикелме точно четвърт час след това, а Арнау Мартинес даде преднина за Жирона в 27-ата минута. Норвежецът Сьорлот възстанови равенството три минути преди края на първата част.

Валентин Кастеянос отново изведе каталунците напред с попадението си в 48-ата минута, но Брайс Мендес изравни в 66-ата. Само пет минути след това гостите отново поведоха чрез Мартин Субименди, а Такефуза Кубо оформи крайното 5:3 пет минути преди края на редовното време на срещата.

Снимки: Gettyimages