Фоджа спечели в Тайланд, Гевара вече докосва титлата в Moto3

Денис Фоджа завоюва своята четвърта победа от началото на сезона в клас Moto3 на световния шампионат по мотоциклетизъм на писта, след като спечели надпреварата за Гран При на Тайланд.

Италианецът стартира от полпозишъна на „Бурирам“ и с изключение на един кратък период, продължил само три завоя, в средата на дитанцията, той бе начело в класирането. На финала той завърши на 1.5 секунди пред японеца Аюму Сасаки, а подиума в Тайланд допълни Рикардо Роси, за когото това е едва втори подиум в кариерата в Moto3.

Четвърти финалът пресече Стефано Непа, а лидерът в генералното класиране Изан Гевара завърши пети. Така испанецът се доближи на крачка от световната титла в най-малкия клас, която той ще може да си гарантира още в Австралия след две седмици.

Испанецът има аванс от 49 точки три старта преди края на сезона, а второто място вече се заема от днешния победител Фоджа. До третата позиция се смъкна съотборникът на Гевара в Аспар Серхио Гарсия, който напусна битката за точките в Тайланд още в края на първия тур, след контакт с по-малкия брат на пилота от MotoGP Раул Фернандес – Адриан Фернандес.

Гарсия има пасив от 56 пункта спрямо Гевара и ще трябва задължително да победи своя съотборник на „Филип Айлънд“, ако иска да остане в битката за титлата. Гевара пък ще трябва да спечели с две точки повече от Фоджа и да загуби по-малко от 6 от Гарсия, за да си гарантира титлата в Австралия след 14 дни.

Снимки: MotoGP