Мбапе влезе и донесе нова победа на ПСЖ

Пари Сен Жермен постигна изстрадана победа с 2:1 над Ница в домакинството си от 9-ия кръг на Лига 1 на своя "Парк де Пренс". Шампионите не изиграха особено добър мач и за малко отново да не успеят да победят този съперник, който им създаде доста проблеми през миналия сезон. Треньорът на домакините Кристоф Галтие даде почивка на Килиан Мбапе, който не започна сред титулярите, но се наложи да влезе от скамейката и да донесе успеха на своя тим с попадение в 83-тата минута. Преди това Лионел Меси бе открил резултата в 29-ата минута, а Гаетан Лаборд изравни в 47-ата.

Първото полувреме основно Меси застрашаваше вратата на гостите. В 12-ата минута той стреля от фаул, но покрай вратата. В 29-ата минута аржентинецът оправи мерника и при втората си възможност да изпълни фаул от границата на наказателното поле не остави шансове на Каспер Шмайхел за 1:0.

В края на полувремето Лео пропусна още една добра възможност, като отправи силен шут отблизо, но този път Шмайхел направи блестящо спасяване.

В началото на втората част Ница бързо възстанови равенството В 47-ата минута при едно центриране отдясно Софиан Диоп се размина с топката, но тя стигна до Лаборд, който я овладя в близост до вратата и отбеляза за 1:1.

В следващите минути гостите добре се защитаваха и изглеждаше, че може и да удържат равенството. В 83-тата минута обаче влезлият като смяна Мбапе развали плановете им. Норди Мулер получи пас на скорост и подаде към точката на дузпата, където Мбапе от движение стреля във вратата за 2:1.

Така ПСЖ записа шеста поредна победа във всички турнири и си върна първото място в класирането с 25 точки. Ница остава на 13-тата позиция с 8 точки.