Уест Хам се "събуди" и остави Уулвърхамптън в зоната на изпадащите

Уест Хам спечели втората си победа за сезона, след като надделя с 2:0 в домакинството на Уулвърхамптън в мач от деветия кръг на Премиър лийг. Лондончани отбелязаха по едно попадение в двете полувремена чрез Джанлука Скамака (29’) и Джарръд Боуен (54’).

Срещата започна по-добре за гостите, които започнаха активно двубоя и на няколко пъти Лукаш Фабиански трябваше да се намесва решително, за да предотвратява попадения в своята врата. Играчите на Дейвид мойс успяха да излязат напред в резултата малко преди да изтече половин час, игра, когато една бърза контраатака подета от Джаред Боуен завърши с изчистване на топката, която обаче попадна в Джанлука Скамака на границата на наказателното поле и той бе безапелационен за 1:0. Това бе първо попадение в първенството за италианеца, който пристигна на “Лондон Стрейдиъм” през лятото.

“Чуковете” стигнаха до второ попадение десетина минути след началото на втората част, когато Джаред Боуен пое една отскочила топка в наказателното поле и с плътен удар преодоля Жозе Са с хубав удар в долния ляв ъгъл за 2:0.

Футболистите на Бруно Лаже продължиха да опитват да са активни и да достигнат до попадение, което и се случи в 73-ата минута благодарение на появилия се от скамейката Диего Коща, но то бе отменено поради засада.

По този начин Уест Хам спечели трите точки и вече заема 16-ото място в класирането, измествайки от тази позиция Кристъл Палас. От своя страна Уулвърхамптън продължава да е в зоната на изпадащите с 6 точки и едва 1 победа през кампанията в Премиър лийг.

Снимки: Imago