Евертън надига глава

Евертън записа втора поредна победа, след като спечели с 2:1 гостуването си на Саутхамптън. "Карамелите" осъществиха обрат, като и трите попадения в мача паднаха в началото на второто полувреме. Тимът на Франк Лампард отбеляза два гола в един мач за първи път от сезона и записа шести пореден мач без загуба в първенството.

Джо Арибо откри резултата в 49-ата минута, но гостите бързо отговориха с два гола в рамките на две минути. Конър Коуди изравни, а Дуайт Макнийл се разписа в 54-ата минута и "сините" поведоха.

И двата отбора не сътвориха нищо интересно през първата част, но двубоят се оживи в началото на втората част. Арибо вдигна на крака "Сейнт Мерис", но ентусиазмът на домакините бързо бе попарен. Коуди изравни, след като Онана му свали отлично топката, а Макнийл се разписа след мощен удар в близкия ъгъл.

Джордан Пикфорд се завърна след контузия в бедрото и направи решително спасяване, за да спре Адам Армстронг. Дебютантът Чалета-Цар пък пропусна отлична възможност да изравни.

Снимки: Gettyimages