Тимо Вернер и Нкунку се разправиха с последния в класирането

Тимът на РБ (Лайпциг) демонстрира силна форма след подновяването на клубния футбол, разгромявайки с 4:0 като домакин Бохум в среща от 8-ия кръг на Бундеслигата. “Червените бикове” бяха допуснали четири загуби в последните си пет мача във всички турнири, но сега бяха убедителни. По два гола вкараха германският национал Тимо Вернер и друга от звездите в атаката - Кристофър Нкунку. Французинът дори пропусна дузпа, след като преди това вече беше вкарал една.

Това е едва трета победа за Лайпциг в шампионата, а Бохум си остава на дъното със само една точка в актива.

На Вернер му трябваше четвърт час, за да изведе РБ напред след прецизен удар в горния ъгъл.

Нкунку удвои от наказателен удар осем минути по-късно, а в 53-тата Вернер покачи на 3:0 при добавка след удар на Андре Силва в гредата.

В 64-тата Нкунку можеше да се разпише още веднъж, но пропусна от бялата точка. Той обаче се реваншира с точен шут за 4:0 в 85-ата.

През идната седмица Лайпциг подновява и участието си в Шампионската лига, където вече записа две поражения. Сега тимът го очаква домакинство на Селтик

Снимки: Imago