Празненства във Велико Търново за 100-годишнината на Етър

Рома постигна обрат и най-после спечели сблъсък с Интер

Отборът на Рома осъществи обрат и така спечели с 2:1 сблъсъка си с Интер на „Джузепе Меаца“ в мач от осмия кръг на Серия "А". „Нерадзурите“ поведоха с гол на Федерико Димарко (30’), но „вълците“ изцяло промениха развоя на двубоя с попадения на Пауло Дибала (39’) и Крис Смолинг (75’). Така римляните прекратиха серията си от 11 срещи без успех над този съперник, а „Змията“ допусна четвърта шампионатна загуба от началото на сезона, което се беше случвало на тима само през 2011/12 след едва осем изиграни мача в първенството.

Симоне Индзаги предприе три промени в своя състав след загубата с 1:3 от Удинезе, като всички те бяха в халфовата линия. На мястото на контузения Марсело Брозович за първи път титуляр беше Кристиян Аслани. Възстановеният от своята травма Хакан Чалханоолу се завърна в средата на терена за сметка на Хенрих Мхитарян. Матео Дармиан отстъпи позицията си на левия фланг на Димарко. Атакуващият тандем отново беше оформен от Един Джеко и Лаутаро Мартинес.

Наказаният Жозе Моуриньо пък извърши само една промяна в стартовите си 11 след поражението с 0:1 от Аталанта. Възстановеният от леката си контузия Дибала стартира на върха на атаката вместо Тами Ейбрахам. Капитанът Лоренцо Пелегрини и Николо Дзаниоло му помагаха от по-задни позиции.

В 11-ата минута "нерадзурите" решиха, че са повели в резултата след гол на Джеко, но ВАР отмени попадението заради негова тънка засада. Десет минути по-късно Чалханоолу опита далечен шут, който прелетя покрай вратата. Домакините все пак взеха аванс в 30-ата минута. Тогава Димарко отправи удар по земя, а Руи Патрисио не се намеси достатъчно добре и позволи на топката да влезе в мрежата му. "Вълците" обаче бързо възстановиха равенството. В 39-ата минута Леонардо Спинацола центрира към Дибала, който стреля с воле в обсега на Самир Ханданович, а със своята намеса вратарят изби топката в собствената си врата.

В 53-тата минута Лаутаро получи възможност да стреля, но го направи твърде неточно. Пет минути по-късно Дибала беше заменен от Ейбрахам. В 63-тата Чалханоолу разтресе напречната греда от пряк свободен удар. Четири минути след това Аслани пробва техничен изстрел, който мина на сантиметри от вратата. В 76-ата минута Пелегрини центрира от фал, а Смолинг стреля с глава и със своя гол донесе пълния обрат за "джалоросите". В 83-тата минута резервата Раул Беланова се опита да възстанови равенството, но с шута си прати топката в аут. Минута преди края на редовното време Ейбрахам направи рейд, но ударът му не намери целта. Това беше и последното по-интересно положение в мача.

С тази победа Рома се настани на четвъртото място в класирането с актив от 16 точки, отстъпвайки на третия Удинезе единствено по голова разлика. Интер остана на седмата позиция с 12 спечелени пункта.

ИНТЕР - РОМА 1:2

1:0 Димарко (30')

1:1 Дибала (39')

1:2 Смолинг (75')

Интер: Ханданович, Шкриняр, Ачерби, Бастони, Дъмфрис, Барела, Аслани, Чалханоолу, Димарко, Джеко, Лаутаро

Рома: Патрисио, Манчини, Смолинг, Ибанес, Зеки Челик, Кристанте, Матич, Спинацола, Пелегрини, Дзаниоло, Дибала

Снимки: Gettyimages