Монтана и Пирин завършиха 3-и и 4-и на турнир в Сърбия

Волейболистите на Монтана завършиха на трето място на международния турнир в сръбския град Кралево, който се проведе от вторник до четвъртък. Играчите на Даниел Пеев спечелиха 4 точки след една победа и две загуби в третото издание на надпреварата в памет на основателя на местния клуб Рибница - Душан Бошкович Боле.

Монтана надигра другия български участник в турнира - Пирин (Разлог), с 3:0 (25:22, 25:20, 25:22) в последния ден на турнира. Монтанчани поведоха с 2:0 гейма в предходния мач, но позволиха домакините от Рибница да направят обрат в третата част, и впоследствие да спечелят мача в тайбрек с 3:2 (24:26, 20:25, 25:23, 25:22, 15:13). Бронзовият медалист от Еfbet Супер Волей отстъпи и на ОК Нови Сад на старта на турнира с 0:3 (21:25, 23:25, 16:25).

Пирин (Разлог) пък остана 4-и, след като загуби и трите си срещи. В първия си мач разложани отстъпиха на домакините от Рибница (Кралево) с 0:3 (14:25, 19:25, 21:25). Във втория ден волейболистите на Благовест Катранджиев се бориха, но не можаха да победят ОК Нови Сад, завършвайки 1:3 (22:25, 25:23, 22:25, 17:25).

Турнирът бе част от подготовката на отборите за новия сезон.