Ще успее ли Греъм Потър в дебюта си като мениджър на "сините" в Премиър лийг?

Кристъл Палас приема Челси във второто лондонско дерби от деветия кръг на Премиър лийг. Двубоят, който е дебют във висшата лига като мениджър на "сините" за Греъм Потър, е в събота, 1 октомври, от 17:00 часа и ще се изиграе на "Селхърст Парк".

Кристъл Палас игра за последно преди около месец, когато направи 0:0 с Нюкасъл на "Сейнт Джеймсис Парк". „Свраките“ имаха доста положения и една греда, но добри намеси на Висенте Гуаита ги лишиха от успеха. През второто полувреме ВАР отмени по спорен начин автогол на Мичъл, с който Нюкасъл можеше да вземе победата. За Кристъл Палас това бе трето равенство от началото на сезона. Тимът на Патрик Виейра има едва един успех в първенството през настоящата кампания.

Дебютът на Греъм Потър като треньор на Челси не се разви по неговия вкус. Лондончани завършиха 1:1 в домакинството си на РБ Залцбург и са в сложна ситуация за излизане от група Е на Шампионската лига. Рахийм Стърлинг откри резултата в началото на второто полувреме, а Ноа Окафор изравни в 75-ата минута. След този резултат Челси е на последното място в групата си с актив от една точка и сега го очакват два мача с лидера Милан. Този двубой се изигра на 15 септември и бе последният за Челси до момента, тъй като дербито с Ливърпул, което трябваше да се проведе няколко дни след това, бе отложено. "Сините" постигнаха само две победи в последните си седем мача във всички турнири и имат едва десет точки след шест изиграни мача в Премиър лийг, така че Потър трябва много бързо да промени тези резултати към по-добро. Челси е в серия от три поредни загуби като гост във всички турнири. Освен това отборът е отбелязал едва две попадения във визитите си през този сезон.

Челси е в серия от девет поредни победи срещу Кристъл Палас за първенство.