Мърсисайдци имат едно наум срещу този съперник

Ливърпул ще опита да се завърне на победния път в Премиър лийг в домакинството срещу Брайтън, което е част от деветия кръг на английското първенство. Двубоят е в събота, 1 октомври, и ще бъде дебют за новия мениджър на "чайките" Роберто Ди Дзерби, който замени на поста преминалия в Челси Греъм Потър. Срещата на "Анфийлд" е от 17:00 часа.

Последният мач на Ливърпул преди паузата за националните отбори бе срещу Аякс. Тимът на Юрген Клоп постигна първа победа в тазгодишното издание на Шампионската лига след труден, но заслужен успех с 2:1 на "Анфийлд". Мохамед Салах откри резултата в 17-ата минута, но Мохамед Кудус изравни само десет минути след това. Ливърпул през цялото време доминираше, а гостите предимно се защитаваха, но също имаха шанс да излязат напред в резултата. Дейли Блинд обаче го пропусна. Английският отбор продължи да се бори докрай и в крайна сметка заслужено стигна до победата минута преди края на редовното време, когато Жоел Матип бе точен с глава. Така мърсисайдци се реваншираха до известна степен на феновете си след срамната загуба с 1:4 от Наполи в първия кръг от груповата фаза. За Аякс, който имаше седем поредни победи във всички турнири, това бе първа загуба през сезона. Няколко дни преди този двубой феновете на Ливърпул преживяха поредно разочарование в Премиър лийг от началото на кампанията, след като отборът записа нулево равенство с Евертън в мърсисайдско дерби, играно на "Гудисън Парк". През миналия сезон "червените" направиха равенство с Брайтън на "Анфийлд", така че сега ще имат едно наум.

Брайтън, подобно на своя съперник, също не е играл в Премиър лийг близо четири седмици. В последния двубой преди напускането на Греъм Потър "чайките" разбиха с 5:2 Лестър у дома. След този успех Брайтън събра 13 точки след първите си шест мача и сега Де Дзерби ще има трудната задача да направи така, че промяната на мениджърското кресло да не се отрази на чудесното представяне на отбора от началото на този сезон.