Даниел Николов достигна четвъртфинал на турнира в Загреб

Даниел Николов се класира за четвъртфиналите на сингъл на международния турнир по бадминтон в Загреб (Хърватия).

Поставеният под номер 2 в схемата Николов победи сънародника си Димитър Янакиев с 21:15, 21:16 за 45 минути. Утре българинът ще играе в спор за място на полуфиналите срещу Давид Ким от Дания.

При жените Гергана Павлова загуби от номер 8 Чин Пин Хуан от Тайван с 9:21, 13:21 за 30 минути.

На двойки мъже българите също допуснаха поражения в първите си срещи. Поставените под номер 1 Иван Русев и Илиян Стойнов отстъпиха в драматичен мач пред Вей Чи Лю и По-Вей Ван (Тайван( с 25:23, 19:21, 18:21 за 64 минути, а номер 3 Даниел Николов и Димитър Янакиев загубиха от Маел Катоен и Люка Реноар (Франция) с 14:21, 16:21 за 37 минути.

По-късно днес на двойки жени ще играят Таня Иванова/Гергана Павлова и Калояна Налбантова/Полина Бухрова (Украйна).

В турнира участват общо 13 български състезатели.