Братя Уилямс поведоха Атлетик за разгром над Алмерия

Атлетик Билбао записа разгромна победа с 4:0 в домакинството си на Алмерия от 7-ия кръг на Ла Лига. Баските изиграха много силен мач и можеха да спечелят и по-убедително. В основата на успеха бяха братя Уилямс, който комбинираха прекрасно помежду си за първия и третия гол. Иняки откри резултата в 10-ата минута, а Нико се разписа в 62-рата минута. Другите две попадения пък бях дело на Охиан Сансет в 17-ата и Микел Весга от дузпа в 84-тата минута.

Домакините стартираха мача мощно и в 10-ата минута Нико Уилямс центрира за Иняки Уилямс, който с глава бе точен за 1:0.

В 17-ата минута резултатът бе удвоен. Оскар де Маркос пусна перфектен извеждащ пас за Сансет, който без дабавяне прати топката в мрежата за 2:0.

В 50-ата минута Иняки Уилямс заби втори гол, но той бе отменен заради засада.

В 62-рата минута братя Уилямс отново показаха страхотен синхрон, като този път Иняки изведе Нико в наказателното поле, той се пребори със защитник и отблизо бе точен за 3:0.

В 84-тата минута баските си спечелиха и дузпа, а Микел Весга реализира от бялата точка, оформяйки крайното 4:0.

С тази победа Атлетик излезе на 3-ото място във временното класиране с 16 точки. Алмерия остава на 17-ата позиция с актив от 4 точки