Ех, Канада! България допусна четвърта поредна загуба и е аут от Мондиал 2022

България отпадна от Мондиал 2022 по волейбол за жени.

В четвъртия си мач от група "С" българките загубиха с 1:3 (21:25, 27:25, 20:25, 15:25) срещу Канада и имат четири поредни поражения до момента.

Селекционерът Лоренцо Мичели започна със стартов състав Лора Китипова, Силвана Чаушева, Елица Атанасийевич, Мира Тодорова, Мирослава Паскова, Нася Димитрова и либерото Мила Пашкулева.

Канадските волейболистки поведоха с 6:3 в началото на двубоя. Алекса Грей атакува технично за 9:5. При 5:10 Лоренцо Мичели взе прекъсване за България. Мира Тодорова атакува за 7:10. разпределителката на Канада Бри Кинг докосна мрежата - 8:10. Мирослава Паскова атакува успешно от зона 4 за 13:14. Грешка на канадките и 14:15. Единична блокада на Мира Тодорова възстанови равенството при 15:15. Шанън Уинзър взе прекъсване за Канада. Единична блокада на Мира Тодорова срещу атака на Дженифър Крос и националките поведоха с 18:17. Елица Атанасийевич атакува успешно за 19:18. Блокаут на Силвана Чаушева - 19:18. Хилари Хоу атакува технично за 23:21. Алекса Грей изведе "кленовите листа" до геймбол при 24:21. Лоренцо Мичели взе прекъсване. Двоен блок спря атака на Мирослава Паскова и Канада спечели първата част с 25:21.

23 Мондиал 2022: България - Канада 1:3 🏐

Мира Паскова атакува успешно и България поведе с 5:3 в началото на втората част. Нова успешна така на Мира Паскова - 6:5. Ас на Емили Меджлио и 8:6 за Канада. България изравни при 9:9 след двоен блок срещу атака на Кира Ван Рик. Кира Ван Рик атакува в аут и националките поведоха с 12:11. Шанън Уинзър взе прекъсване за Канада. момичетата на Лоренцо Мичели поведоха с 13:11. Елица Атанасийевич атакува категорично по диагонала от зона 4 - 14:12. Силвана Чаушева игра по блокадата за 16:13. Кира Ван Рик атакува в аут - 17:14. Ас на Силвана Чаушева - 18:14. Шанън Уинзър взе второто си прекъсване в гейма. Блокада на Мира Тодорова и Лора Китипова спря атака на Алекса Грей - 19:16. Елица Атанасийевич атакува успешно от зона 4 за 20:18. Нова атака на Елица Атанасийевич от зона 4 и 21:18. Още една мощна атака на Елица Атанасийевич от зона 4 и 22:19. При 22:21 Лоренцо Мичели взе прекъсване за България. Нася Димитрова атакува с "краче" и 23:21.  Кира Ван Рик атакува в аут - 24:22. Грешка на Мирослава Паскова и равенство при 24:24. Лоренцо Мичели взе второто си прекъсване за националките във втората част. Мирослава Паскова атакува мощно по диагонала от зона 4 и българските волейболистки стигнаха до геймбол №3 - 25:24. Нова атака на Мирослава Паскова и 26:25. Елица Атанасийвич атакува успешно и донесе успеха на България във втората част с 27:25.

Волейболистките на Канада поведоха със 7:4 в началото на третата част. Елица Атанасийевич отигра много трудна топка в атака за 6:8. Елица Атанасийевич игра с блокадата за 7:9. Елица Атанасийевич атакува технично за 8:11. Мирослава Паскова намали до 10:13. Нова атака на Мирослава Паскова от зона 4 - 11:14. Кира Ван Рик атакува в мрежата - 12:15. Гергана Димитрова се появи в игра на мястото на Силвана Чаушева. При 12:17 Лоренцо Мичели взе прекъсване за България. Алекса Грей атакува в аут 13:17. При 14:20 в игра се появи Петя Баракова. Ас на Петя Баракова и 16:21. Гергана Димитрова атакува в аут и "кленовите листа" стигнаха до геймбол при 24:18. Мирослава Паскова се справи с двойна блокада за 19:24. Блокаут на Мирослава Паскова и 20:24. Шанън Уинзър взе прекъсване за Канада. Емили Маджлио атакува в центъра и Канада спечели третата част с 25:20.

Канадските волейболистки дръпнаха с 8:5. България намали до 7:8. При 8:11 Лоренцо Мичели взе прекъсване за България. Мирослава Паскова успя да преодолее блокадата за 8:12. Нася Димитрова атакува успешно в центъра за 10:15. Хилъри Хоу атакува в аут - 12:16. Блокаут на Алекса Грей изведе Канада напред с 21:15. Мария Йорданова атакува в аут - 15:22.

Елица Атанасийевич беше най-резултатна за България с 18 точки, а Мирослава Паскова добави още 16 точки.

Кира Ван Рик се отличи с 22 точки за канадския тим, който имаше сериозно превъзходство при атаката.

Последният двубой на България е срещу Казахстан. Изходът от срещата е без значение за двата състава. Българският отбор е на пето място в група "С" и записва най-слабото си представяне на Световен шампионат, оставайки извън топ 16.

БЪЛГАРИЯ - КАНАДА 1:2 (21:25, 27:25, 20:25, 10:15)
БЪЛГАРИЯ: Лора Китипова, Силвана Чаушева, Елица Атанасийевич, Мирослава Паскова, Нася Димитрова, Мира Тодорова - Мила Пашкулева-либеро
Старши треньор: ЛОРЕНЦО МИЧЕЛИ
КАНАДА: Бри Кинг, Кира Ван Рик, Алекса Грей, Хилъри Хоу, Дженифър Крос, Емили Маджлио - Ариел Палермо-либеро
Старши треньор: ШАНЪН УИНЗЪР.