България измъкна гейм на олимпийските шампионки от САЩ

България допусна третото си поредно поражение на Световното първенство по волейбол за жени в Полша и Нидерландия.

В третата си среща от група "С" българките отстъпиха с 1:3 (14:25, 25:23, 11:25, 15:25) срещу един от фаворитите в турнира САЩ.

В Лодз селекционерът на българския тим Лоренцо Мичели пусна в игра стартов състав: Лора Китипова, Силвана Чаушева, Елеца Атанасийевич, Марослава Паскова, Мира Тодорова, Нася Димитрова и либерото Мила Пашкулева.

35 Мондиал 2022: България - САЩ 1:3 🏐

Нася Димитрова атакува в центъра и изравни резултата до 4:4 в началото на двубоя. При 8:11 Лоренцо Мичели взе прекъсване за България. Александра Франти направи преднината на САЩ 4 точки при 12:8. Петя Баракова и Радостин Маринова се появиха в игра за България. Ас на Чаика Огбогу - 14:9. Двоен блок спря атака на Елица Атанасийевич - 10:16. Лоренцо Мичели взе прекъсване за България. Американската разпределителка  Лорън Карлини пусна топката в нашето поле и разликата нарасна до 7 точки при 17:10. При 10:18 Лоренцо Мичели върна в игра Силвана Чаушева и Лора Китипова. Силвана Чаушева атакува в мрежата и американките стигнаха до геймбол при 24:13. "Краче" на Мира Тодорова - 14:24. Чаика Огбогу донесе успеха на САЩ в първата част с 25:14.

Успешна атака на Силвана Чаушева и 2:2 в началото на втората част. Елица Атанасийевич изведе с успешна атака България напред при 4:3. Ас на Андреа Дрюс и 5:4 за американките. Ас на Силвана Чаушева и равенство при 9:9. мощна атака на Елица Атанасийевич - 11:11. Елица Атанасийевич преодоля тройна блокада за 12:12. Мощна атака на Мира Паскова от зона 4 - 15:15. Грешка в атака на Александра Франти - 16:16. Ас на Мира Тодорова и България излезе напред с 19:18. Карч Кирали взе прекъсване за САЩ. нов ас на Мира Тодорова и 20:18. Андреа Дрюс сгреши и 21:19. Страхотна тройна българска блокада спря американската атака и 22:19. Нов таймаут за Карч Кирали. Мира Паскова атакува по блокадата и геймбол за националките при 24:20.  При 24:22 Лоренцо Мичели взе прекъсване за България. Нася Димитрова донесе успеха на България във втория гейм с 25:23.

Единична блокада на Мира Паскова спря атака на Андреа Дрюс 1:0. Атака на Мира Паскова от зона 4 и 2:1. Мира Тодорова заби още една блокада на Андреа Дрюс и 3:1. Елица Атанасийевич се справи с двойна блокада за 6:9. Силвана Чаушева атакува успешно за 9:15. Американките поведоха убедително с 20:9. Успешна атака на Хийла Уошингтън донесе разгромното 25:11 за САЩ в третата част.

Олимпийските шампионки от САЩ дръпнаха с 6:1 в началото на 4-ата част. Силвана Чаушева намали до 4:8. Нася Димитрова атакува успешно за 5:9. При 6:13 Лоренцо Мичели взе прекъсване за България. Ас на Хийла Уошингтън и 18:6. Радостина Маринова атакува успешно за 7:18. Мария Йорданова атакува успешно от зона 4 - 8:18. Нася Димитрова атакува през центъра за 10:20.  Келси Робинсън изведе американките до мачбол при 24:12. Гергана Димитрова вкара топката между мрежата и блокадата за 13:24. Блокаут на Гергана Димитрова - 14:24. Блокада на Мария Кривошийска - 15:24. Келси Робинсън атакува по блокадата и САЩ спечели 4-ата част с 25:15 и мача с 3:1 гейма.

Най-резултатна за България стана Елица Атанасийевич с 14 точки. Мирослава Паскова добави още 8 точки.

За САЩ с 19 точки се отличи Александра Франти.

Българският отбор е на 5-о място в класирането до момента, а в петък ще се изправи срещу Канада.

САЩ е на първа позиция в Група С с пълен актив от 9 точки.

БЪЛГАРИЯ - САЩ 1:3 (14:25, 25:23, 11:25, 15:25)
БЪЛГАРИЯ: Лора Китипова 3, Силвана Чаушева 6, Елица Атанасийевич 14, Марослава Паскова 8, Мира Тодорова 5, Нася Димитрова 7 - Мила Пашкулева-либеро (Петя Баракова, Радостина Маринова, Гергана Димитрова 5, мария Кривошийска 1, Мария Йорданова)
Старши треньор: ЛОРЕНЦО МИЧЕЛИ
САЩ: Лорън Карлини 2, Андреа Дрюс 13, Александра Франти 19, Келси Робинсън 15, Хийла Уошингтън 8, Чаика Огбогу 16 - Джустин Уонг-Орантес-либеро (Дейниъл Кутино, Марган Хенц-либеро, Сара Уийът 1)
Старши треньор: КАРЧ КИРАЛИ.