Малко не стигна на Алекс Лазаров за нов знаменит успех

Александър Лазаров беше на крачка от изключително престижна победа срещу италианската звезда Лоренцо Музети. Българският тенисист отстъпи със 7:6(5), 6:7(8), 2:6 на 30-ия в световната ранглиста и поставен под номер 4 на Sofia Open Музети. Мачът продължи близо три часа, а Лазаров демонстрира впечатляваща игра, но в третия сет силите го напуснаха и неговият съперник се възползва.

Преди два дни Алекс, който се намира на 334-о място в ранглистата на АТР, надви чеха Иржи Лехечка и записа първа победа срещу тенисист от топ 100. Днес родният талант опря до стената още по-силен противник и спечели първия сет, но пропусна шансовете си да затвори мача във втория, когато сервираше при 5:4.

9 Александър Лазаров - Лоренцо Музети

“Мачът беше много труден. Лазаров игра страхотно, но в третия сет видях, че изпитваше физически проблеми и това ми помогна. Опитах се да остана позитивен през цялото време. На моменти имах и късмет в някои важни точки. В края бях по-агресивен и съм доволен, че успях да спечеля”, коментира след драматичния двубой Музети.

В следащия кръг негов съперник ще е един измежду Ян-Ленард Щруф и Юго Юмбер, който в първия кръг елиминира Димитър Кузманов.

В първия сет двамата печелеха подаванията си и се стигна до тайбрек, в който българинът направи минипробив за 4:2 и взе сета със 7:5.

По същия начин вървеше и втората част, като при 4:4 Лазаров имаше два брейкпойнта, но италианецът се измъкна от ситуацията и поведе с 5:4. В следващия гейм Музети на свой ред имаше точка за пробив, но също не успя. При 5:5 Лазаров отново имаше две точки за пробив и този път с второто разиграване направи дългоочаквания пробив, след което сервираше за спечелване на мача, но напрежението надделя и българинът загуби подаването си и отново се стигна до тайбрек.

Лазаров изоставаше с 1:4, но с четири поредни точки обърна за 5:4 и имаше възможност с два свои сервиза да затвори мача, но не успя и италианецът спечели тайбрека с четвъртия си сетбол.

Загубата във втория сет прекърши психически българина и в решителния трети сет той не успя да се противопостави и отстъпи с 2:6. Лазаров трябваше да се бори и с крампи, които допълнително му попречиха да е равностоен в третата част.

Снимки: Владимир Иванов