Александър Лазаров с първа победа в основната схема на Sofia Open и над играч от топ 100

Българският тенисист Александър Лазаров победи чеха Иржи Лехечка със 7:5, 6:3 на турнира по тенис Sofia Open, като мачът продължи точно час и половина.

В първия сет Лазаров направи пробив и поведе с 3:1, но веднага след това чехът върна пробива и успя да изравни при 3:3. До 5:5 всеки печелеше подаването си. Последва нов спечелен гейм за българина при сервис и в решаващия гейм Лазаров направи важен пробив, за да затвори първата част, като не позволи да се стигне до тайбрек.

Във втория сет Лазаров започна много уверено, като спечели първите 3 гейма. След това при 4:1 водеше с 40:15 и имаше две възможности за пробив, но Лехечка се измъкна с добър сервис. Българинът обаче спечели след това подаването си на нула. След това Лехечка взе подаването си, но Лазаров затвори мача на свой сервис.

17 SOFIA OPEN - Александър Лазаров - Иржи Легецка

Това бе първа победа на Лазаров над тенисисте от Топ 100, като до момента той имаше три загуби. Лехечка е номер 74 в световната ранглиста.

Във втория кръг на турнира Александър Лазаров, който е под номер 334 в световната ранглиста на АТП, ще има трудна задача, защото ще се изправи срещу италианеца Лоренцо Музети, който е поставен под номер 4 в схемата и почива в първия кръг.

"Работих много усърдно през тази година, чакам я от 2015 година, откогато участвам в турнира. За съжаление в началото на годината загубих баба ми и дядо ми. Това бе амбицира за работя много здраво, за да не похабя таланта си. Посвещавам им тази победа, както и на всички хора, които ме подкрепят. Винаги играя по-добре пред публика. Миналата година се изложих брутално, тази година е по-добре", каза след мача Алекс Лазаров.

В по-ранен мач от деня полякът Камил Майхжак се наложи над литовеца Ричардас Беранкис със 7:5, 6:2 за час и 17 минути игра.

Снимки: Борислав Цветанов