Попадение в края раздели Ейре и Армения в горещ двубой с пет гола

Ирландия постигна драматична победа в домакинството си на Армения с 3:2 в последен мач от група 1 на Дивизия Б от тазгодишната групова фаза на Лигата на нациите и по този начин изхвърли своите гости в по-долната лига. Попаденията за домакините бяха дело на Джон Игън (18’), Майкъл Обафеми (52’) и Робърт Брейди (90’), а за гостите точни бяха Артак Дашян (71’) и Едуард Сперцян (73’).

Домакините започнаха добре срещата и успяха да вземат ранна преднина пред Игън, който надскочи отбраната на гостите още преди да са изтекли 20 минути от срещата. Втарата част започна по подобен начин и Обафеми удвои с удар от границата на наказателното поле. Противно на логиката обаче играчите на Хоакин Капарос нанесоха бърз двоен удар и само за две минути възстановиха равенството малко повече от петнайсет минути преди края.

Домакините все пак взеха своето след попадение от дузпа в края на Брейди, който се разписа след спорно отсъждане за игра с ръка в наказателното поле на гостите. Решението на съдията не бе прието по най-добрия начин от арменците и доведе до два червени картона на техни играчи. По този начин Ейре завърши на трето място в класирането със 7 точки, а Армения изпада с едва 3 точки.

Снимки: Imago