Испания изтръгна драматична победа в последната минута срещу Португалия и се класира за финалната четворка

Испания спечели изключително драматична победа с 1:0 в гостуването си на Португалия и по този начин се класира за финалната четворка в Лигата на нациите. По този начин футболистите на Луис Енрике се присъединиха към Италия, Нидерландия и Хърватия, които вече си осигуриха място във финалната фаза на турнира. Единственото попадение дойде минута преди края на редовното време и бе дело на Алваро Мората.

Преди началото на срещата “мореплавателите” имаха преднина от 2 точки в класирането в група 2 на Дивизия А и се нуждаеха само от равенство, но в крайна сметка се провалиха, макар да изиграха добър двубой и да създадоха повече положения от своите гости.

Играчите на “ла фурия роха” първи достигнаха до дорбро положение в петата минута след предизвикана грешка на Жоао Кансело, но ударът на Мората бе блокиран.

Домакините създадоха първото си добро положение в 22-ата минута, когато след центриране отдясно топката бе спечелена от Диого Жота, а удари на Кристиано Роналдо и Жота бяха блокирани впоследствие. Минута след това отлична преса на звездата на Манчестър Юнайтед завърши с корнер, но “мореплавателите” имаха претенции за дузпа от страна на Унай Симон, който изчисти след съприкосновение с нападателя.

Играчите на Фернандо Сантош имаха нова отлична възможност в 32-ата минута, когато добро подаване в наказателното поле стигна до Диого Жота, който стреля, но Унай Симон направи спасяване с една ръка. Малко след това нов добър удар, този път на Бруно Фернандеш, отново бе близо до това да се окаже в мрежата.

Втората част започна по-подобен начин и още в самото начало Кристиано Роналдо бе изведен сам срещу Унай Симон, но стражът на гостите отново се отличи със спасяване.

В 60-ата минута Луис Енрике заложи на тройна смяна, а на терена се появиха Педри, Гави и Йереми Пино. Това оказа въздействие и пресата на гостите започна да дава по-добър резултат в следващите минути. Домакините достигнаха до нова добра ситуация в десетина минути по-късно, когато ново центриране попадна в Даниел Карвальо, той върна към Рубен Диаш, но Дани Карвахал изчисти на метър пред голлинията.

В ответната атака испанците достигнаха едва в този момент до първия си точен изстрел чрез Алваро Мората, но той не затрудни Диого Коща. Минута след това отново Роналдо бе изведен на добра позиция на границата на наказателното поле, но той за пореден път се забави и топката му бе избита.

В 77-ата минута дойде и най-опасното положение за “ла фурия” до момента, когато Мората показа отлична техника пред наказателното поле и стреля опасно, но стражът на домакините спаси.

Единственото попадение в двубоя дойде едва минута преди края на редовното време, когато балонно центриране отдясно достигна до появилия се като резерва Нико Уилямс, а той с глава намери абсолютно свободния Мората, който отблизо се разписа за 0:1.

Минута след попадението домакините отново получиха отлична възможност, но за пореден път Кристиано Роналдо не успя да вкара от изгодна позиция и бе отчаян за пореден път от Симон, което се оказа и последното положение в срещата. По този начин футболистите на Луис Енрике се класираха за финалната фаза на турнира, която ще се изиграе в Нидерландия.

Снимки: Imago