Левски се измъчи срещу Спортист, тежка контузия помрачи сблъсъка на "Герена"

Левски и Спортист (Своге) завършиха 1:1 в контрола, която се проведе на едно от помощните игрища на "Герена". Уелтън откри резултата в 17-ата минута, но в 26-ата Владимир Семерджиев изравни.

Двубоят бе помрачен от тежка контузия на играча на гостите Стефан Стефанов, който потегли с линейка към болницата заради съмнение за фрактура на десния крак.

Наставникът на "сините" Станимир Стоилов заложи на същите 11 титуляри, с които стартира благотворителния мач с Левски (Карлово) преди няколко дни. Както е известно, "сините" спечелиха този сблъсък с 4:0, след като Ивелин Попов, Андриан Краев и юношата Калоян Стрински.

15 Левски - Спортист Своге

На "Герена" Мъри отново започна с Николай Михайлов под рамката, Жереми Петрис, Килиен Ван дер Каап, Цунами и Патрик-Габриел Галчев стартираха в защита, а Андриан Краев и Абдалахи Шеху, който дебютира на клубния стадион на "сините", бяха опорни халфове. Роналдо, Георги Миланов и Уелтон действаха зад Ивелин Попов.

Срещата започна с натиск на домакините. Уелтън разигра добре с Попов в 6-ата минута, след което шутира от границата на големия пеналт, а Василев улови. Малко по-късно, в 10-ата минута, Миланов и Попов комбинираха добре по земя. Последва подаване на втория за Уелтън. Бразилецът шутира от 7-8 метра в близкия ъгъл по земя, но Василев плонжира и изби в корнер.

Натискът на "сините" даде резултат в 17-ата минута. Тогава домакините организираха контраатака. Миланов намери с дълъг пас Уелтън, бразилецът набра скорост по левия фланг, откъсна се от бранителите в бяло и се разписа с техничен шут покрай вратаря.

В 23-ата минута удар на Миланов профуча покрай лявата греда. Само 120 секунди по-късно Михайлов изби в ъглов удар опасен изстрел с глава на Богомилов след центриране от корнер. Гостите разиграха късо, след което последва центриране към оставения непокрит на задната греда Семерджиев, който с глава изравни.

В 36-ата минута Левски по чудо не отбеляза втори гол. Уелтън преодоля футболист на Спортист по лявото крило и върна от аутлинията към нахлулия на скорост Роналдо, който стреля с едно докосване в напречната греда.

Три минути след началото на втората част Роналдо отправи коварен изстрел с глава след центриране на Галчев отляво, но резервният страж на гостите Кунчев изби.

В 54-ата минута Стефанов излезе сам срещу резервния страж на Левски Андонов и го прехвърли, а топката тупна пред голлинията и излезе в аут над напречнета греда. Съдията отсъди нарушение пред пеналта в полза на Спортист, тъй като младият вратар на "сините" фаулира Стефанов в опит да го спре, за което получи директен червен картон. Футболистът на гостите напусна на носилка и бе откаран в болница с фрактура на десния крак.

Десетина минути след случката играта бе подновена, а Стоилов смени целия отбор на Левски, пускайки млади момчета от дублиращия състав.

В 81-ата минута "сините" комбинираха добре в наказателното поле на портивника, а атаката завърши с диагонален шут в аут на младия Антон Иванов.

ЛЕВСКИ 1:1 СПОРТИСТ (СВОГЕ)

1:0 Уелтън 17
1:1 Владимир Семерджиев 26

ЛЕВСКИ: 13. Михайлов, 2. Петрис, 5. Ван дер Каап, 6. Цунами, 22. Галчев, 12. Шеху, 8. Краев, 7, Миланов, 10. Попов, 17. Уелтън, 18. Роналдо
Резервите: 99. Иван Андонов, 4. Нейтън Олдър, 31. Дейвид Михалев, 32. Слави Чакъров, 34. Александър Божилов, 35. Калоян Стрински, 36. Васил Василев, 37. Антон Иванов, 38. Кристиян Йовов, 42. Ивайло Марков, 44. Денис Динев

СПОРТИСТ (СВОГЕ): 33. Василев, 19. Богомилов, 3. Стойчев, 5. Пилер, 88. Сиромахов, 8. Семерджиев, 21. Бастунов, 10. Русинов, 9. Диков, 16. Костов, 7. Ферадов

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!