Национали на Франция "взривиха" юношески мач с куп червени картони и бой

На неочакван развой станаха свидетели зрителите на финала между юношеските тимове на Франция и Полша до 18 години от турнир във френския град Лимож. Двубоят беше прекратен десетина минути преди края заради масово сбиване. То се породи, след като четвърти футболист на “петлите” получи червен картон.

Срещата за трофея си вървеше нормално до 55-ата минута, когато резултатът беше 2:2. В период на 20 минути обаче съдията изгони четирима играчи на Франция - Илиес Усни (ПСЖ), Жанюел Белосиан (Рен), Йони Гомис (Льо Авър) и Дарнел Ерик Биле (Сент Етиен). При последния, съпътстван и от удар без топка, се стигна до мелето, след което реферът даде края на срещата, а резултатът вече беше 3:2 за поляците.

Селекционерът на френския отбор е Бернар Диомед, който беше част от шампионския тим на “петлите” на Мондиал 1998. После той стигна и до Ливърпул, но там записа само два мача.

Диомед се закани, че част от играчите му повече няма да бъдат викани в националния тим заради изцепките си.