Сърбия загря за България с бърза победа над Канада

Настоящият световен шампион Сърбия започна с бърза победа защитата на титлата си на Мондиал 2022 за жени в Нидерландия и Полша. Момичетата на селекционера Даниеле Сантарели биха категорично Канада с 3:0 (25:23, 25:16, 25:20) в първия си мач от Група С на шампионата, в която е и България, игран тази вечер в Арнхем.

Фалстарт за България на Мондиал 2022

Във втората си среща от групата Сърбия ще играе именно срещу българските "лъвици", които също тази вечер стартираха със загуба от Германия с 1:3 гейма. Двубоят е утре (26 септември) от 17,00 часа българско време.

Американките започнаха с победа в групата на България

Канада пък ще играе срещу олимпийския шампион САЩ, който вчера отнесе Казахстан с 3:0 гейма. И този мач е утре, но от 22,00 часа.

Над всички за Сърбия бе звездата Тияна Бошкович със страхотните 23 точки (5 аса! и 53% успеваемост в атака) за победата.

За тима на Канада Алекса Грей (2 блока, 57% успеваемост в атака и 8% перфектно посрещане) и Кийра Ван Рик (1 ас и 44% успеваемост в атака) завършиха с 14 и 13 точки.

Снимки: FIVB.COM