Азербайджан нанесе единствената загуба на Казахстан в Лигата на нациите

Отборът на Азербайджан записа успех с 3:0 като домакин на Казахстан в последния им мач от Дивизия С на Лигата на нациите. Това е единствената загуба за гостите в това издание на турнира, но тя нямаше значение за крайното класиране. Домакините пък за първи път в своята история спечелиха трети пореден официален мач.

Първият ключов момент в мача настъпи в 35-ата минута. Тогава казахстанският защитник Нурай Алип беше изгонен от игра. Той първо фаулира грубо Ренат Дадашов, а след това изблъска съотборника му Еди Силвестре. Малко след това Аслан Дарабаев от състава на гостите за малко да прати топката в собствената си врата след свое лошо изчистване, но стражът Игор Шатски не позволи това да стане. Все пак в 66-ата минута се стигна до техен автогол. Тогава Багдат Кайров изрита топката в гърдите на Александър Марочкин и тя се озова в мрежата им. Другият гол в мача дойде в 74-ата минута, когато Филип Озобич се разписа с хубав шут. Той можеше да отбележи и второ свое попадение, но в 83-ата минута сглобката на вратата го спря да направи това. В добавеното време резервата Анатоли Нуриев имаше повече късмет, тъй като именно той оформи крайния резултат.

Въпреки днешната загуба Казахстан завърши на първо място в групата и се изкачи в Дивизия С благодарение на своите 13 точки, докато Азербайджан ще се примири с втората позиция и 10-те си спечелени пункта.