Какво е настроението в националния отбор по ръгби на България преди сблъсъка със Сърбия

Само точка дели Шотландия от най-силните

Шотландия вече е на точка от престижна промоция в елитната Дивизия “А” на Лигата на нациите, след като срази Република Ирландия с 2:1 в Глазгоу в мач от група 1 на Дивизия “Б”. Този резултат донесе 2 точки аванс на “гайдарите” пред Украйна преди решителния директен мач между двата тима в битката за първото място. Заради войната срещата във вторник ще се играе в Краков, което улеснява символичните гости, които на всичко отгоре имат и психологическо предимство заради триумфа си с 3:0 над украинците преди дни.

На шотландците им се наложи да правят обрат, защото ирландците поведоха чрез Джон Игън, който се разписа след 18 минути игра.

Домакините обаче се наложиха през второто полувреме, когато първо Джак Хендри изравни в 49-ата, а после Райън Кристи донесе победата от дузпа в 82-рата.

Последният кръг ще е важен и за Ейре, който не трябва да губи от Армения в Дъблин, за да не изпадне от дивизията.