Кипър постигна историческа победа срещу Гърция

Кипър надви с 1:0 Гърция и запази шансовете си да остане в третата по сила дивизия в Лигата на нациите. Тимът от Острова на Афродита победи "елините" за първи път в историята си в официален мач. Единствения гол вкара Маринос Ционис в 18-ата минута. За Гърция загубата не беше от значение, защото отборът вече си беше гарантирал първото място в група 2 на Лига "С".

Съставът на Густаво Пойет не само си извоюва промоция за Лига "В" преди последните двубои, но и нямаше допуснат гол. Кипърците бяха на другия полюс - без победа, с едва две отбелязани попадения и твърдо на дъното в класирането.

Очаквано, гърците подходиха без особена мотивация. В средата на първото полувреме бившият нападател на Лудогорец Пиерос Сотириу изведе по перфектен начин Лоизос Лоизу, но той стреля в аут. Секунди по-късно Григорис Кастанос намери зад защитата Ционис, който вкара скъпоценното попадение за Кипър.

След почивката Гърция можеше да изравни, но нападателите пропуснаха няколко чисти положения. В последния кръг "елините" ще посрещнат Северна Ирландия, а Кипър ще гостува на Косово.