Румъния се добра до ценно равенство във Финландия

Отборите на Финландия и Румъния не излъчиха победител в срещата помежду си от група 3 в дивизия "В" на Лигата на нациите. Двубоят в Хелзинки завърши при резултат 1:1. Така домакините пропуснаха още днес да си гарантират оставането в дивизията, докато пък гостите запазиха шанс да се измъкнат от последното място в последния кръг.

Звездата на Финландия Теемо Пуки откри резултата в 12-тата минута, когато получи топката на границата на наказателното поле и от движение я заби в мрежата за 1:0.

В 52-рата минута обаче Румъния изравни. Никушор Банку проби в наказателното поле и върна към Флорин Танасе, който отблизо засече във вратата за 1:1.

Така Финландия остава на 3-ото място в групата с 5 точки. Румъния е на 4-тата позиция с 4 точки.