Естония записа трета поредна победа и спечели групата си

Естония записа трета поредна победа в своята група 2 в дивизия "D" на Лигата на нациите и по този начин официално спечели групата и си гарантира преминаване в по-горната дивизия в следващото издание на турнира. Тази вечер балтийците победиха с 2:1 Малта в решаващ сблъсък за първото място.

Домакините бяха подпомогнати от факта, че съперникът им остана с човек по-малко в края на първото полувреме, когато Жан Борг извърши нарушение за дузпа и получи червен картон, а Рауно Сапинен бе точен от бялата точка за 1:0.

В началото на втората част Малта успя да изравни чрез Теди Тума, който също бе точен от дузпа в 51-вата минута.

Малко преди края на мача в 86-ата минута Хенри Аниер вкара втори гол за естонците и им донесе победата.

Така Естония е на върха в класирането с пълен актив от 9 точки и мач по-малко от Малта, който остава на 2-рото място с 6 точки и без повече срещи в турнира. Последният сблъсък в групата ще срещне Сан Марино и Естония, но той ще бъде без никакво значение и за двата отбора, освен за престиж.